Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ТИТАНУ (IV) ТА ЦИРКОНІЮ (IV) З ОРТОФОСФАТНОЮ ТА ОКСИЕТИЛІДЕНДИФОСФОНОВОЮ КИСЛОТАМИ

КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ТИТАНУ (IV) ТА ЦИРКОНІЮ (IV) З ОРТОФОСФАТНОЮ ТА ОКСИЕТИЛІДЕНДИФОСФОНОВОЮ КИСЛОТАМИ

Назва:
КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ТИТАНУ (IV) ТА ЦИРКОНІЮ (IV) З ОРТОФОСФАТНОЮ ТА ОКСИЕТИЛІДЕНДИФОСФОНОВОЮ КИСЛОТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,70 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
РОМАНОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 541.49+546.821+546.831
КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ
ТИТАНУ (IV) ТА ЦИРКОНІЮ (IV) З ОРТОФОСФАТНОЮ ТА ОКСИЕТИЛІДЕНДИФОСФОНОВОЮ КИСЛОТАМИ
02.00.01. – неорганічна хімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ -1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті сорбції та проблем ендоекології
НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, академік
Стрелко Володимир Васильович.
директор ІСПЕ НАН України
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, ст.н.спів.
Манорик Петро Андрійович,
зав.відділом Інституту фізичної хімії
ім.Л.В.Писаржевського НАН України
доктор хімічних наук, в.о.професора
Антрапцева Надія Михалівна,
Національний аграрний університет
Провідна установа: Київський Університет ім.Тараса Шевченко,
хімічний факультет.
Захист відбудеться “24” лютого 1999 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України за адресою: 252680, Київ-142, пр. Паладіна, 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий “17” січня 1999 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, доктор хімічних наук Е.В.Панов.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Неорганічні іонообмінники, особливо гідратовані оксиди та фосфати елементів III-V групи Періодичної системи, вже більше 50 років ретельно досліджуються, як найбільш перспективні матеріали для використання у процесах сорбційної переробки обпроміненого ядерного палива, а також у рішенні проблем концентрування радіонуклідів та подальшого їх знешкодження. Підвищена увага до неорганічних іонітів пов'язана з їх високою хімічною, термічною, радіаційною та мікробіологічною стійкістю та особливо з гостроселективним характером їх сорбційної дії по відношенню до більшості радіоактивних ізотопів та іонів важких металів. Сорбційні властивості таких матеріалів залежать від геометричної будови матриці та від природи функціональних груп на поверхні сорбенту.
На сучасному етапі екологічних досліджень матеріали на основі фосфатів титану та цирконію (ФТ і ФЦ) займають одне з провідних місць. Головним напрямком робіт є розробка методів синтезу нових матеріалів та дослідження їх молекулярної будови. В більшості випадків процес синтезу зводиться до змішення робочих розчинів (солей Ті(IV) i Zr(IV) з ортофосфатною кислотою, чи її солями) і подальшого жорсткого впливу на отримані сполуки. Можна знайти тільки поодинокі роботи, в яких робилися спроби дослідити хімію процесів першого етапу синтезу цих важливих матеріалів, а саме взаємодію в водних розчинах, яка безпосередньо зв'зана з комплексоутворенням. Між тим зрозуміло, що саме на цьому етапі закладаються основи молекулярної структури неорганічного іонообмінника і він є визначальним по відношенню до формування сорбційних властивостей.
У зв'язку з цим основним завданням цієї роботи було детальне дослідження особливостей комплексоутворення Ti(IV) i Zr(IV) з ортофосфатною (ОФ) та оксиетилідендифосфоновою кислотами (ОЕДФ), остання вивчалась як перспективний хелатуючий агент.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Інститута сорбції та проблем ендоекології НАН України : державно-бюджетними темами 174 НТ (1991-1996), 5Е (1996), 6НТ (1996-1997), 7НТ (1997-1998).
Мета роботи. Виявлення впливу комплексоутворення на формування в розчині поліядерних сполук та теоретичне обгрунтування можливості спрямованого синтезу сорбентів з введенням у його структуру додаткового поліфосфатного ліганду, на роль якого обрано відомий комплексон - оксиетилідендифосфонову кислоту (ОЕДФ).
Наукова новизна досліджень. Вперше проведено систематичні дослідження комплексоутворення титану та цирконію у водних розчинах з ортофосфатною та оксиетилідендифосфоновою кислотами в залежності від рН розчину, концентрацій та співвідношень компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ТИТАНУ (IV) ТА ЦИРКОНІЮ (IV) З ОРТОФОСФАТНОЮ ТА ОКСИЕТИЛІДЕНДИФОСФОНОВОЮ КИСЛОТАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок