Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕПРЯМЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ У ВИГЛЯДІ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕКСТРАКЦІЙНОГО ТА СОРБЦІЙНОГО РОЗДІЛЕННЯ

НЕПРЯМЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ У ВИГЛЯДІ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕКСТРАКЦІЙНОГО ТА СОРБЦІЙНОГО РОЗДІЛЕННЯ

Назва:
НЕПРЯМЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ У ВИГЛЯДІ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕКСТРАКЦІЙНОГО ТА СОРБЦІЙНОГО РОЗДІЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИШНІКІНА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 543.422.3-75:546.18
НЕПРЯМЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ У ВИГЛЯДІ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕКСТРАКЦІЙНОГО
ТА СОРБЦІЙНОГО РОЗДІЛЕННЯ
02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровська.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
ЧМИЛЕНКО ФЕДІР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Дніпропетровський національний університет,
Завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
АНТОНОВИЧ ВАЛЕРІЙ ПАВЛОВИЧ
Фізико–хімічний інститут ім. О.В. Богатського, м. Одеса,
Завідувач відділом аналітичної хімії та комплексних сполук

кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
ЗУЙ ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ
Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. Думанського
НАН України, м. Киів
старший науковий співробітник відділу аналітичної хімії
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.А. Каразіна,
кафедра хімічної метрології, м. Харків.
Захист відбудеться “_14_” квітня_ 2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українському хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
Автореферат розісланий “13 ” березня 2006 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення чутливості і селективності методик визначення Фосфору залишається однією з актуальних проблем аналітичної хімії. Визначальними при аналізі об'єктів, що містять Фосфор, виступають оптичні методи, особливо, спектрофотометрія. Вони мають досить високу вибірковість, прості у застосуванні, дають точні результати.
Вміст Фосфору у воді, реактивах і вихідній сировині багато в чому визначає якість кінцевої продукції і технологічний режим виробництв. Ступінь забруднення Фосфором води, що застосовується на електростанціях, не повинна перевищувати 2-5 мкг/л. Присутність Фосфору у вольфрам (VІ) оксиді і вольфрамових концентратах негативно впливає на якість високолегованих сталей і спеціальних стопів на їх основі. Фосфор є шкідливою домішкою у сталях і сптопах, тому що знижує їх пластичність.
Гетерополікомплекси (ГПК) – одна з найбільш розповсюджених аналітичних форм визначення Фосфору. З їх застосуванням можна реалізувати непрямі методи аналізу, у такий спосіб підвищуючи чутливість визначень у спектрофотометрії і атомно-абсорбційній спектроскопії. У той же час методичні питання, пов'язані з реалізацією потенційно дуже високої чутливості цих методик, залишаються ще недостатньо вивченими? заважають велике поглинання контрольного розчину та низька відтворюваність. Для реалізації широких можливостей непрямого визначення Фосфору за атомами ліганду гетерополіаніона не використовуються сорбційні методи і вольфрамові ГПК як аналітичні форми. Використання молібдовольфрамових ГПК фосфору може допомогти вирішити проблему визначення Фосфору у присутності Вольфраму.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського національного університету відповідно до програм фундаментальних і прикладних досліджень з держбюджетних темах Міністерства освіти і науки України: “Оптимізація аналітичного процесу інтенсифікацією пробопідготовки, підсиленням аналітичного сигналу фізичною дією та розробка на цій основі методів аналізу об`єктів навколишнього середовища та продуктів харчування” (1999-2001 рр., номер держ. реєстрації 0199U001302), “Гетерополіаніони Кеггіна та їх асоціати з неорганічними та органічними катіонами, модифіковані неіонними ПАР, в аналізі біоактивних речовин та об’єктів довкілля” (2002-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: НЕПРЯМЕ ВИЗНАЧЕННЯ ФОСФОРУ У ВИГЛЯДІ ГЕТЕРОПОЛІКОМПЛЕКСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕКСТРАКЦІЙНОГО ТА СОРБЦІЙНОГО РОЗДІЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок