Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка раціональних режимів виддалення водню із залізовуглецевих розплавів з метою ресурсозбереження

Розробка раціональних режимів виддалення водню із залізовуглецевих розплавів з метою ресурсозбереження

Назва:
Розробка раціональних режимів виддалення водню із залізовуглецевих розплавів з метою ресурсозбереження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,79 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРМУР ХАСАН
УДК 669.18.046.516.2
Розробка раціональних режимів виддалення
водню із залізовуглецевих розплавів з
метою ресурсозбереження
Спеціальність 05.16.02 – “Металургія чорних металів”
Автореферат дисертації на здобуття вченного ступеню
кандидата технічних наук
Маріуполь 1998
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Приазовському державному технічному університеті ( ПДТУ ) Міністерства освіти України м.Маріуполь.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
професор
ХАРЛАШИН
Петро Степанович
зав. кафедрою металургії сталі, ПДТУ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор
СКРЕБЦОВ
Олександр Михайлович
професор, ПДТУ
кандидат технічних наук
БУРОВ
Сергій Давидович
ВАТ “Азов”, м. Маріуполь,
начальник бюро виробництва сталі ТОМП
Провідне підприємство: Дніпродзержинський державний технічний університет
Міниістерства освіти України м. Дніпродзержинськ
Захист відбудеться: “30”грудня 1998 року на засіданні спеціалізованної вченої ради К 12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 341 000, м. Маріуполь, провулок Республіки, 7, корпус 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Приазовського державного технічного університету за адресою: 341 000, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий “27” листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор техн. наук, професор Маслов В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РOБОТИ
В останні роки зросли вимоги споживачів різноманітних галузей промисловості до якості вуглецевих та спеціальних сталей, на що виявляють вплив розчинені в них гази, і, в особливості, водень. В звичайних умовах виробництва, коли в атмосфері сталеплавильних агрегатів є водяні пари, одержати сталь вільну від водню, не є можливим. Тому працюють над проблемою витоплення та обробки металу з метою зниження в ньому водню. Витоплення металу в електричних вакуумних печах, або вакуумна внепічна обробка сталі забезпечує добру дегазацію рідкої сталі. Однак цими надто дорогими засобами одержують лише в невеликій кількості спеціальні сталі та сплави. Обробка сталі аргоном, що подається в рідкий розплав крізь пористі вогнетривкі вставлення, знаходить деяке застосування в промисловості, але вона вимогає значних витрат і видаленню водню із сталі не є достатньо ефективним. Тому тривають пошуки нових більш досконалих, ефективних та недорогих засобів дегазації залізовуглецевих розплавів.
Актуальність роботи. Проблема підвищення якості металопродукцiї є один з основних і важливих аспектів: задачу iнтенсифiкації процесу дегазації рідкої сталi. Для підвищення її ефективності з метою ресурсозбереження першорядне значення набуває розробка раціональних режимів із застосуванням моделювання. Розробка сучасної і більш досконалої моделі процесу видаленя водню з залізовуглецевих розплавів продуванням інертним газом подає актуальну задачу, бо дозволить внести істотний вклад в рішення проблеми ресурсозбереження, що є одним з пріоритетних напрямків. Найбільша ефективність досягається продуванням через пористi шви кладки днища сталерозливного ковша: вона базується на великій кількості отворів малого розміру і забезпечує високу ефективність масопереносу витисненного газу до міжфазної поверхні метал-газ за рахунок великої кількості утворенних газових бульбашок невеликого розміру.
Розробка всеосяжної гiдро-і газодинамiчноi, фізико-хімічної і математичної моделей процесу видаленя водню з залiзовуглецевих розплавiв, опис закономірностей окремих його сторін у взаємозв'язки і сукупності, є головною задачею на шляху розвитку цього засобу дегазації. Такий комплексний підхід до рішення цієї проблеми дозволить перейти до обгрунтованого вибору технологічних рішень тих практичних задач, що висуваються промисловістю і вирішуються зараз в основному емпіричним шляхом, і здійснювати апріорну оцінку перспективностi нових напрямків зі значною економією засобів і часу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у рамках науково-технічної розробки: “04” “Екологічно чиста та ресурсозберігаюча технологія”, затверджена у 1993 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Розробка раціональних режимів виддалення водню із залізовуглецевих розплавів з метою ресурсозбереження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок