Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО ПРОФІЛЮ

ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ЛОПАТИНСЬКА ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА
УДК374: [379.85: 37.016: 908]
ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІДЛІТКІВ
У ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО ПРОФІЛЮ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Пустовіт Григорій Петрович,
АПН України, відділення теорії та історії педагогіки,
вчений секретар
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Обозний Василь Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри географії України та краєзнавства
кандидат педагогічних наук, доцент
Трибулькевич Катерина Георгіївна,
Миколаївський державний університет
імені Василя Сухомлинського,
доцент кафедри педагогіки
Захист відбудеться “19” лютого 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституті проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул. Берлинського, 9)
Автореферат розіслано “ 17 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Світовий цивілізаційний процес у своїх витоках і в історичних набутках пов’язаний з ідеєю гуманізацією суспільства. Ця ідея є провідною методологічною основою організації процесів навчання і виховання особистості. Однак, реалізація цього соціального запиту ускладнюється ціннісно-смисловою неструктурованістю сучасного українського суспільства. На етапі активної трансформації української системи освіти в європейський освітній простір постала потреба подолання загрози бездуховності, особливо важливим стає формування соціально активної особистості зі сталою ієрархією цінностей, системою морального ставлення до світу, до себе та до інших людей.
Необхідність гуманістичного підходу до навчально-виховного процесу знайшла своє відображення в “Концепції позашкільної освіти і виховання”, “Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності” та “Національній доктрині розвитку освіти”, Законі України “Про позашкільну освіту”.
У розмаїтті напрямів, форм та методів туристсько-краєзнавчої роботи перед підлітками відкриваються широкі перспективи глибокого осягнення багатих місцевих традицій, осмислення в історичній ретроспективі причин та наслідків різноманітних ставлень до людини, суспільства, природи, повернення із забуття колись створених народом моделей, норм, правил і способів поведінки, глибокої моральності та духовності, налагодження спадкоємності культурних традицій.
Аналіз наукової літератури з проблеми дослідження дає підстави констатувати, що методологічні засади виховання на основі пізнання особистістю довкілля й особливостей самої людини, ідеї використання як у шкільному, так і в позашкільному навчально-виховному середовищі матеріальних і духовних набутків, мови та історії рідного краю актуалізовано в працях О.Духновича, С.Рудницького, С.Русової, М.Симоновича, Г.Сковороди, В.Сухомлинського, К.Ушинського, І.Франка, М.Яворницького та ін.
Етапи розвитку й становлення краєзнавства в окремих регіонах України в різні історичні періоди допомогли усвідомити праці В.Береки, М.Костриці, В.Обозного, М.Поставничої, Н.Рудницької, М.Солов’я, В.Ткаченко, Л.Удод.
Окремі аспекти окресленої проблеми стали предметом досліджень останніх років. Зокрема, наукові пошуки І.Лебідь, Г.Майбороди, С.Стефанюк, О.Столяренко, І.Шкьопу ґрунтуються на вивченні особливостей впливу народних традицій на формування морально-духовної культури та національних цінностей підлітків.
Позашкільна робота, культурне дозвілля розглядалися як засіб формування всебічно розвиненої особистості (В.Вербицький, В.Мачуський, О.Мироненко, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ ПІДЛІТКІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок