Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ

СТАТИСТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАТИСТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Корепанов Олексій Сергійович
УДК 311.3:338.433
СТАТИСТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ
АГРАРНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.00.10 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики, обліку та аудиту Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор
Ковалевський Георгій Валентинович,
Харківський національний
університет ім. В.Н. Каразіна
професор кафедри статистики, обліку та аудиту
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Кулинич Омелян Іванович,
Хмельницький університет управління та права, завідувач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій
кандидат економічних наук, доцент
Бараник Зоя Павлівна,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
доцент кафедри статистики
Захист відбудеться “ 24 ” квітня 2008 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.870.01 в Державній академії статистики, обліку та аудиту за адресою 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту за адресою 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 36
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2008 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради | О.А. Зоріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування прогресивної економічної системи базується на оновленні застарілих і створенні нових конкурентноздатних сфер і комплексів економіки України, структурній перебудові промисловості, аграрного сектору, інфраструктури й ринкових відносин у широкому розумінні. Функціонування ринкових відносин у аграрному секторі супроводжується формуванням кількісно і якісно нових продуктивних зв’язків у системі агропромислового комплексу (АПК), зміною структури виробництва, змісту й характеру зайнятості сільського населення, що значною мірою залежить від особливостей і спеціалізації аграрної сфери та процесів приватизації землі.
Актуальність теми. Для України аграрний ринок є однією з найважливіших сфер соціально-економічних відносин. Аграрний ринок є особливим механізмом для забезпечення постійного прямого та зворотного зв’язку між виробниками та споживачами сільськогосподарської продукції. Аналіз динаміки випуску продукції сільського господарства свідчить про те, що в 1991-1999 рр. у цій сфері спостерігалося падіння виробництва й тільки з 2000 р. почалося поступове відродження галузі. Тому важливим завданням є вивчення поточної ситуації на аграрному ринку, аби розробити ефективний комплекс заходів щодо подальшого стійкого розвитку галузі.
Розроблення аграрної політики потребує вивчення особливостей формування кон'юнктури аграрного ринку, що передбачає аналіз змін конкретної соціально-економічної ситуації на даному та суміжних ринках за певний відрізок часу, а саме, вивчення співвідношення між попитом та пропозицією, тенденцій розвитку ринку, рівня стійкості його основних характеристик, масштабів ринкових операцій, кількості суб’єктів ринкових відносин, пропорційності та циклічності розвитку.
Еволюцію теоретичних підходів до загальних питань вивчення кон’юнктури можна простежити в роботах зарубіжних та вітчизняних вчених М.Аллє, І.Біляєвського, А.Вайнштейна, К.Жюглара, В.Карпова, Г.Касселя, І.Кауфмана, М.Кондратьєва, Д.Костюхіна, С.Кузнеця, В.Кучеренка, Ф.Лассаля, П.Левшина, Г.Менша, У.Мітчелля, С.Нікітіна, Д.Опаріна, С.Первушина, Ф.Піскоппеля, В.Репке, А.Шеффле, Ф.Хайєка.
Дослідження аграрного ринку, закономірностей його формування та характеру дії ринкового механізму знайшли відображення в роботах Д.Л.Медоуза, Д.Х.Медоуз, Я.Тінбергена, Є.Сєрової, В.Семенова, І.Сіваченко, В.Федоряки, М.Хорунжого та ін.
Питання, пов'язані зі статистичними дослідженнями кон'юнктури аграрного ринку України, виявленням основних факторів впливу на кон’юнктуру, на сьогодні є недостатньо вивченими.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СТАТИСТИЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок