Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА РОЛЬ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ

СУТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА РОЛЬ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ

Назва:
СУТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА РОЛЬ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ІВАНЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 340.132.1
СУТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА РОЛЬ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ
12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Київського національного університету внутрішніх справ
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри теорії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Луць Людмила Андріївна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри теорії та історії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент
Цельєв Олексій Вікторович,
Національний університет “Києво – Могилянська академія”,
доцент кафедри державно-правових наук правничого факультету
Захист відбудеться “27” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.04 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03680 м. Київ, Солом’янська площа, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03680 м. Київ, Солом’янська площа, 1
Автореферат розісланий “07” серпня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування правової держави є одним з основних завдань сучасного етапу розвитку України. Створення правової держави стає можливим лише на базі сталого правового порядку, забезпечення якого є важливим завданням правоохоронних органів.
Формування правової держави нерозривно пов’язано з проблемами взаємної відповідальності держави і громадянина, юридична відповідальність в якій позбавляється лише карального характеру, тому важливим є її дослідження у позитивному і негативному аспектах на новій методологічній основі, а саме з позиції сучасних підходів до виникнення, розвитку та функціонування держави і права. Актуальність вивчення юридичної відповідальності у ретроспективному і перспективному аспектах полягає у тому, що становлення правової держави пов’язане із сумлінним виконанням правових приписів усіма суб’єктами права (державою, її органами, її посадовими особами, організаціями, громадянами), оцінюванням ними своїх дій, виходячи з їх суспільної корисності чи небезпеки.
Серед усіх суб’єктів, відповідальних за охорону правопорядку у суспільстві, важливе місце належить правоохоронним органам, які попереджають, розкривають і своєчасно розслідують злочини, а все це безпосередньо пов’язане з юридичною відповідальністю.
Обмеження примусу, застосування його лише у виправданих і дозволених за законом випадках є загальною тенденцією розвитку права на шляху побудови правової держави на основі гуманістичної ідеї пріоритету прав людини. Виховання за допомогою виключно засобів примусу є недієвим способом впливу на людей, проте, збільшення кількості правопорушень часто провокується посиленням заходів державного примусу. Тому актуальним є розгляд юридичної відповідальності не лише через призму покарання, що безпосередньо пов’язане із здійсненням її ретроспективної сторони, а й з позиції застосування запобіжних правопоновлюючих заходів, заохочення. Виникає необхідність поєднання заходів примусової і добровільної форм реалізації юридичної відповідальності.
Поряд з необхідністю формування відповідальної держави, часто трапляються випадки ігнорування державними органами і посадовими особами обов’язків забезпечення особистих, політичних, соціальних, економічних та культурних прав громадян. У сучасних умовах відсутня належна дисципліна, спостерігається криза, дефіцит відповідальності у структурі державної влади. Це сприяє поширенню правового нігілізму у суспільстві, породжує недовіру громадян до діяльності державних органів та дієвості вітчизняного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СУТНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА РОЛЬ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ У ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок