Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ В ПРУЖНИХ ТІЛАХ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ОБЕРТОВИЙ РУХ

КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ В ПРУЖНИХ ТІЛАХ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ОБЕРТОВИЙ РУХ

Назва:
КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ В ПРУЖНИХ ТІЛАХ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ОБЕРТОВИЙ РУХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський університет імені Тараса Шевченка
УДК 539.3
УЛІТКО ІГОР АНДРІЙОВИЧ
КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ В ПРУЖНИХ ТІЛАХ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ОБЕРТОВИЙ РУХ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-
математичних наук
Київ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в | Київському університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук, професор Селєзов Ігор Тимофійович, Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу гідродинаміки хвильових процесів.
Офіційні опоненти | доктор фізико-математичних наук, професор Карнаухов Василь Гаврилович, Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, завідувач відділу термопружності.
кандидат фізико-математичних наук Олійник Валерій Никифорович, Інститут гідромеханіки НАН України, старший науковий співробітник відділу гідродинамічної акустики.
Провідна установа | Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України
Захист відбудеться “ 16 ” червня 1999 р. о “ 15 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.21 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252 127 м. Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 7, механіко-математичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка
Автореферат розіслано “ 14 ” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Ю. Кепич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена вивченню закономірностей поширення хвиль і стаціонарних коливань в пружних твердих тілах, які знаходяться в обертовому русі, а також дослідженню, на основі аналізу цих закономірностей, стаціонарних режимів коливань резонаторів хвильових гіроскопів.
Актуальність теми дисертації. Проблема динамічного деформування пружних тіл, які здійснюють рух у просторі до недавнього часу не була предметом систематичних досліджень в механіці. Це пояснюється тим, що нові задачі механіки цього класу є досить складними. З іншого боку – не було практичної потреби у використанні розв'язків таких задач. Положення суттєво змінилося в останні два-три десятиліття в зв'язку з розробкою і впровадженням навігаційних пристроїв нового типу – так званих хвильових гіроскопів. В основі фунціювання цих пристроїв лежать явища розщеплення спектрів власних частот і прецесії нормальних мод коливань пружних тіл, що виникають завдяки руху цих тіл у просторі (зокрема, завдяки обертовому руху) і можуть характеризувати цей рух.
В зв'язку з цим, останнім часом спостерігаємо формування окремого розділу механіки, предметом якого є вивчення динамічного деформування пружних тіл під дією зовнішніх сил, з головним вектором і головним моментом відмінними від нуля на певному проміжку часу навантаження тіла. Підпорядкована таким умовам задача механіки включає в себе всі можливі випадки динамічного деформування при довільному просторовому русі. При такому найбільш загальному підході до проблеми з'ясовується, що навіть у випадку малих деформацій при великих переміщеннях тіла у просторі, граничні задачі механіки є нелінійними.
Завдяки роботам українських та іноземних вчених вдалося виділити ті практично важливі випадки, коли можна побудувати лінеаризовані варіанти теорії просторового руху деформівних тіл, які забезпечують високу точність опису динамічних явищ і ефектів, що породжуються просторовим рухом тіла і допускають використання порівняно простого математичного апарату. Одним з найважливіших є випадок регулярного (рівномірного або рівноприскореного) обертового руху навколо нерухомої у просторі осі. В цьому випадку для пружних тіл, деформівний стан яких описується лінійним тензором Коші вдалося сформулювати векторну крайову задачу для узагальненого динамічного рівняння Ламе та подати в спрощеному вигляді рівняння Ейлера просторового руху пружного тіла. В дисертаційній роботі розглядається саме цей варіант загальної теорії для випадку рівномірного обертового руху.
Проведений дисертантом ретельний аналіз публікацій, в яких викладено конкретні постановки крайових задач, методи їх розв'язку та тлумачення ключових результатів, отриманих різними авторами свідчить, що залишилися ще не з'ясованими основоположні закономірності впливу обертового руху на резонансні стани тіл скінчених розмірів, процеси поширення хвиль та модуляцію стаціонарних коливань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КОЛИВАННЯ ТА ХВИЛІ В ПРУЖНИХ ТІЛАХ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ОБЕРТОВИЙ РУХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок