Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛАНДШАФТОЗНАВЧІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЛАНДШАФТОЗНАВЧІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ЛАНДШАФТОЗНАВЧІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ПАТРУШЕВА Лариса Іванівна
УДК 502.4:502.62(477.73)
ЛАНДШАФТОЗНАВЧІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИРОДНО-
ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Спеціальність 11.00.11 –
конструктивна географія та раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі екології та природокористування Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
ШВЕБС Генріх Іванович, завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
ДЕНИСИК Григорій Іванович, завідувач кафедри фізичної географії Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського;
кандидат географічних наук, доцент,
БРУСАК Віталій Пилипович, кафедра геоморфології і палеогеографії Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Провідна установа: Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, кафедра фізичної географії та океанології.
Захист відбудеться “____” ______________2007 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, к. IV, ауд. 24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “____” __________________2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Дутчак
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Сприятливі природні умови, що сформувались у межах степової зони рівнинної частини України, де розташована Миколаївська область, зумовили інтенсивне господарське освоєння її території. Станом на 01.01.2006 р. землі сільськогосподарського призначення склали понад 83% загальної площі області (безпосередньо рілля 69%) – це один з найвищих показників у нашій державі. Разом з тим більш ніж на 12% території Миколаївщини збереглися мало змінені природні ландшафти, яким доцільно надати заповідного статусу. Проте площа об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) становить лише 2,12%, що вдвічі менше, ніж у середньому по Україні, та вп’ятеро нижче, ніж в Європі. Але проблема не тільки у недостатній площі ПЗФ, увагу також привертає неефективне управління та відсутність комплексного моніторингу, що призводить до трансформації, а іноді й до повної деградації унікальних територій. Деколи їх відновлення після неконтрольованого втручання стає неможливим. Так, ми поступово втрачаємо окремі види рослинного та тваринного світу і ландшафтні комплекси (ЛК) в цілому. Види негативної діяльності різні: розорювання цілинного степу на схилах, створення відвалів шламосховищ, проведення лісотехнічних заходів, створення водосховищ, приватизація земель та ін., а наслідки однакові.
Через вкрай негативний стан в регіоні виникла необхідність у створенні ефективно діючого механізму збереження та відновлення об’єктів ПЗФ. Тому в дисертаційній роботі зроблена спроба показати шлях виходу із ситуації, що склалась, і розробити схему оптимізації мережі об’єктів ПЗФ.
Дослідження передбачає довести необхідність використання комплексного ландшафтознавчого підходу в організації мережі об’єктів ПЗФ на прикладі Миколаївської області. Така робота для згаданого регіону раніше не виконувалася, тому вона є актуальною і відповідає вимогам часу, з огляду на те, що в останні роки посилився інтерес до створення оптимальних екомереж міжнародного, національного та регіонального рівнів. Особливість дисертаційного дослідження полягає в тому, що дані розробки та пропозиції (використання ландшафтознавчого підходу в заповідній справі) підтверджуються конкретними результатами і впровадженням на обласному та місцевому рівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЛАНДШАФТОЗНАВЧІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИРОДНО- ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок