Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ / сторінка 2

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В., 2001).
Системна рарефікація кісткової тканини, яка супроводжує перебіг ревматоїдного артриту, пошкоджує і альвеолярну кістку. Серед численних чинників, що призводять до розвитку захворювань пародонта, одне із провідних місць належить остеопорозу альвеолярного відростка. Таким чином, у хворих на ревматоїдний артрит створюються умови для порушення структурно-функціонального стану альвеолярного відростка, швидкого поширення і прогресування захворювань пародонта (Поворознюк В.В., Мазур І.П., 2003).
Більшість всіяких антигенних субстратів в порожнині рота створює сприятливі можливості для виникнення аутоімунних уражень, тому питання імунології стоматологічних захворювань привертають все більшу увагу дослідників. Запалена тканина наділена високою здатністю фіксувати чужорідні білки, що сприяє прискоренню темпів прогресування хвороби.
Дисфункція імунної системи є тим фоном, на якому хвороба набуває хронічний і рецидивуючий перебіг. Тому питання імунокорекції, тобто коректного втручання в роботу імунної системи, пошук шляхів її стимуляції або депресії, причому не тільки системи в цілому, але й окремих її клітинних популяцій, актуальні в теперішній час.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно плану науково-дослідницьких робіт на кафедрі стоматології факультету післядипломної освіти Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського і є складовою частиною комплексної наукової дослідної роботи на тему “Епідеміологія, профілактика і лікування захворювань пародонта і СОПР” (№ 0198U007586 держреєстрації, шифр теми 7200 ДНТЕ), в якій автором виконано фрагмент, що включає відбір хворих з хронічним генералізованим катаральним гінгівітом на тлі ревматоїдного артриту, їх клініко-лабораторне обстеження, лікування, аналіз результатів дослідження та їх узагальнення.
Мета дослідження: підвищення ефективності лікування хронічного генералізованого катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом в санаторно-курортних умовах шляхом розробки та обґрунтування методу сполучного застосування фізіо-фармакотерапії.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені наступні задачі:
1. Виявити клінічні особливості ураження тканин пародонта у дітей з ревматоїдним артритом.
2. Вивчити стан загального і місцевого імунітету у дітей з хронічним генералізованим катаральним гінгівітом на тлі ревматоїдного артриту.
3. Встановити залежність між структурно-функціональним станом тканин пародонта і станом кісткової тканини опорного скелета у дітей з ревматоїдним артритом.
4. Вивчити імунокоригуючу дію біорезонансної стимуляції при лікуванні хронічного генералізованого катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом в санаторно-курортних умовах.
5. Вивчити імунокоригуючу дію препарату імудон при лікуванні хронічного генералізованого катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом на санаторно-курортному етапі реабілітації.
6. Обгрунтувати методики комбинованого застосування фізіо-фармакотерапії при лікуванні хронічного генералізованого катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом в санаторно-курортних умовах та оцінити їх ефективність.
Об’єкт дослідження – діти віком 7 – 12 років з хронічним генералізованим катаральним гінгівітом на тлі ревматоїдного артриту.
Предмет дослідження – тканини пародонта у дітей з ревматоїдним артритом, методики комплексного лікування хронічного генералізованого катарального гінгівіту в санаторно-курортних умовах.
Методи дослідження. Виходячи із мети і основних задач дослідження, проведені клінічні – для визначення пародонтального статусу, імунологічні, біохімічні, рентгенологічні, денситометричні – для обгрунтування запропонованого комплексу лікування і вторинної профілактики хронічного генералізованого катарального гінгівіту, оцінки їх ефективності і статистичні методи дослідження – для визначення достовірності одержаних результатів.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше визначено клінічні особливості ураження тканин пародонта у дітей з ревматоїдним артритом, які проявляються у виді хронічного генералізованого катарального гінгівіту, що супроводжується підвищенням пародонтальніх індексів (РМА, КПІ, СPITN).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок