Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ / сторінка 5

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Групу порівняння склали 30 практично здорових дітей з клінічно здоровими тканинами пародонта.
Клінічне стоматологічне обстеження хворих проводилось за допомогою пародонтальних індексів - індекса РМА (Parma, 1960), КПІ (Леус П.А., 1987), CPITN (ВООЗ, 1982); гігієнічного індексу Грін-Вермілліона (1964).
Діагностику захворювань пародонта проводили відповідно до класифікації М.Ф. Данілевського (1994).
При вивченні імунного статусу використовували скорочену панель моноклональних антитіл (МКАТ) для виявлення наступних CD-маркерів: CD3+ (Т-л), CD4+ (Т-х), CD8+ (Т-с), CD20+ (В-л), CD16+ (NK-клітини) в непрямому імунофлюоресцентному тесті (Хаитов Р.М., Чумак А.А.). Було вивчено вміст сироваткових імуноглобулінів класів А, М, G, рівень циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) (Гриневич Ю.А., Алферов А.Н.), визначені показники неспецифічних факторів захисту – лізоциму і компліменту (Лебедев К.А., Понякин И.Д.). В ротовій рідині визначали рівень лізоциму і SIgA (Mancini G., Garbonare B., 1965). Також вивчали властивості кісткової тканини опорного скелета; рівень кальцію і фосфору в сироватці крові, активність лужної фосфатази (по Боданскому, 1933).
Для оцінки ступеня і характеру змін кісткової тканини альвеолярного відростка проводили рентгенологічне обстеження внутрішньоротовим контактним методом і за допомогою ортопонтомограми.
Структурно-функціональний стан кісткової тканини (щільність, еластичність, міцність), а також ступінь остеопорозу вивчали за допомогою ультразвукового денситометра “Achilles+” (Lunar Corporation, Madison, WI, USA, 1995) на п’ятовій кістці, яка складається переважно із трабекулярної (губчатої) кісткової тканини. Даний метод дає якісну оцінку губчатої кісткової ткани, її архітектоніки (Mazess R. Et al., 1992). За допомогою приладу визначали наступні ультразвукові параметри: швидкість поширення ультразвуку (ШПУ, м/с), широкосмугове ослаблення ультразвуку (ШОУ, дБ/МГц), індекс щільності кісткової тканини (ІЩ, %).
Цифрові показники результатів лабораторних досліджень наведені в міжнародній системі (СІ) і оброблені методами варіаційної статистики. Статистичний аналіз проводили з використанням параметричних і непараметричних критеріїв (критерій Ст’юдента, Фішера), а також за допомогою кореляційного і регресійного аналізів. Статистичну обробку проводили за допомогою IBM PC Pentium IV, 1700 Hz, MMX, пакету прикладних програм “Anstat”, статистичного пакету аналізу даних програми Microsoft Excel XP (Лопач С.Н., 2000).
Всі обстеження проводили на початку і в кінці перебування дітей на санаторно-курортному лікуванні.
Результати досліджень. Серед даної групи обстежених дітей у 56 (52,83%) дітей скарги були відсутні, у 37 (34,91%) дітей вони зводились до періодично виникаючої кровоточивості ясен під час чищення зубів і лише 13 (12,26%) дітей вказували на кровоточивість ясен, появу періодичного набряку і на наявність болю при прийомі твердої їжі. 75 (70,75%) дітей вказували на неприємний запах з порожнини рота. Із анамнезу життя було виявлено, що 76 (71,70%) дітей не дотримувалися раціональної гігієни порожнини рота, і тільки 30 (28,30%) дітей дотримувалися раціональної гігієни порожнини рота. При об’єктивному обстеженні у 82 (77,36%) хворих виявлені запальні явища, переважно в ділянці ясенних сосочків. Запалення маргінальної частини ясен відмічалось у 24 (22,64%) хворих. Незначний механічний вплив на ясна супроводжувався кровоточивістю у 57 (53,77%) дітей. У 94 (88,68%) хворих в області ясенного краю визначали немінералізовані зубні відкладення.
Наші дослідження показали, що у дітей із ХГКГ на тлі РА до лікування відмічено достовірне підвищення індексу гігієни Грін-Вермілліона до 1,19±0,06 (р<0,05), РМА до 15,24±4,61% (р<0,001), КПІ до 1,33±0,29 (р<0,05), CPITN до 1,61±0,35 (р<0,05), що свідчило про незадовільний гігієнічний стан порожнини рота і втягнення в патологічний процес тканин пародонта. Індекс РМА вказує на наявність значних запальних змін ясен у дітей із супітньою патологією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок