Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ / сторінка 6

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Дослідження вихідного імунного статусу показали, що у дітей із ХГКГ на тлі РА мала місце депресія Т-системи імунітету (зменшення кількості CD3+, р<0,001) з дисбалансом їх субпопуляцій: дефіцитом як CD4+ (р<0,01), так і CD8+, зниженням ІРІ (р<0,01), за рахунок більш вираженого дефіциту CD4+. Ці дані свідчать про наявність у дітей з РА імунної дисфункції Т- клітинної ланки імунітету. Не виключено наявність супресуючого впливу на субпопуляції Т-лімфоцитів підвищеного рівня ЦІК, що пояснює зворотній кореляційний зв’язок між CD3+ і ЦІК (r= -0,7 у дітей із суглобовою формою РА і r= -0,9 – у дітей із суглобово-вісцеральною формою РА). В той же час, дефіцит CD3+, а також недостатня супресорна активність CD8+ у сукупності зі зниженням кількості і порушенням регуляторної функції CD4+ супроводжувались підсиленням антитіло- і аутоантитілоутворення, що проявлялось достовірним підвищенням середніх показників IgA (р<0,05), IgM (р<0,01), збільшенням концентрації ЦІК (р<0,001). Значно зниженою була і концентрація неспецифічних факторів захисту – лізоциму (р<0,001), що свідчило про недостатність макрофагальної функції. Рівень комплемента був достовірно (р<0,01) знижений в порівнянні з показниками здорових дітей.
Проведеними дослідженнями було виявлено достовірне (р<0,001) підвищення рівня лізоциму в ротовій рідині до 625,49±5,93 мкг/мл, що пов’язано із захисно-компенсаторним підсиленням функції слинних залоз у відповідь на розвиток запальних процесів в порожнині рота, і гіперпродукція SIgA (р<0,001), яка зумовлена генералізацією процесу. Можна також вважати, що виявлене підвищення рівня SIgA (до 0,381±0,005 г/л) в ротовій рідині у дітей з ХГКГ носить захисно-компенсаторний характер у відповідь на персистенцію патогенної мікрофлори зубної бляшки, коли в якості “першої лінії захисту” активується синтез SIgA.
Необхідно відмітити, що більш виражені зміни в системі загального і місцевого імунітету виявлені у дітей із суглобово-вісцеральною формою РА, що свідчить про генералізацію процесу.
Таким чином, ми дійшли до висновку, що у дітей з ХГКГ на тлі РА на санаторно-курортному етапі реабілітації результати імунологічних досліджень до лікування свідчать про виражену дисфункцію як загального, так і місцевого імунітету. Це виражалось у зниженні утворення Т-лімфоцитів і їх субпопуляцій і, як наслідок, втрата контролю над гуморальним імунітетом, що проявляється в гіперпродукції імуноглобулінів A, M і G, ЦІК в сироватці крові; з боку місцевого імунітету порожнини рота відмічалось підвищення рівнів лізоциму і SIgA в ротовій рідині. Все це свідчить про виражене пригнічення механізмів імунологічного захисту у дітей із ХГКГ на тлі РА.
У всіх дітей із ХГКГ на тлі РА перед початком лікування ми спостерігали достовірне (р<0,001) зниження, в порівнянні з рівнем норми, ІЩ кісткової тканини. Проведений аналіз показників структурно-функціонального стану кісткової тканини виявив, що зниження ІЩ кісткової тканини більш виражено у дівчаток, при суглобово-вісцеральній формі і тривалісті РА більше двох років. Це свідчить про переважання процесів ремоделювання над процесами моделювання кісткової тканини.
Результати рентгенологічного дослідження виявили наявність остеопорозу міжзубних альвеолярних перетинок у дітей з ХГКГ при суглобово-вісцеральній формі РА.
Вивчення мінерального обміну у дітей з ХГКГ на тлі РА показало, що у більшості хворих (85,85%) мало місце достовірне (р<0,01) зниження концентрації кальцію в сироватці крові. Хронічний перебіг захворювання супроводжується також статистично достовірним зниженням рівня фосфору в сироватці крові на 26,25% (р<0,01), підвищенням активності лужної фосфатази на 23,64% (р<0,001). Вказані зміни можуть служити непрямими ознаками остеопорозу, що розвивається, у дітей із ХГКГ на тлі РА.
Таким чином, результати клінічних, лабораторних і функціональних методів дослідження у дітей із ХГКГ на тлі РА, які здійснюються на початку санаторно-курортного лікування, дозволили виявити зміни стану тканин пародонта, системного і локального імунного статусу, кісткової тканини, що зумовлювало необхідність використання лікувальних заходів, спрямованих на усунення виявлених зрушень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок