Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

Загрузка...

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ / сторінка 8

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Вираженням нормалізуючого впливу використаного фізичного фактора на гуморальну ланку імунітету (шляхом ліквідації або зменшення дефіциту CD3+, CD4+) стала корекція рівня ЦІК, зв’язаний зворотним кореляційним зв’язком з динамікою вищезгаданих показників клітинної ланки імунітету і ІРІ. З іншого боку, даний кореляційний зв’язок може бути свідченням можливого супресорного впливу ЦІК на субпопуляції Т-лімфоцитів, ліквідація якого в процесі лікування призвела до достовірної позитивної динаміки Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій.
Більш виражені позитивні зрушення в системі загального імунітету спостерігались у дітей, яким в комплексне лікування ХГКГ були включені процедури БРС.
Динаміка показників місцевого імунітету порожнини рота виявилась достовірною (p<0,001) в порівнянні з результатом до лікування, а також в порівнянні з контрольною групою (p1<0,001), і більш виражена у дітей 1 і 3 підгруп основної групи. Результати лікування дітей 3 підгрупи основної групи, яким проводилась комбінована терапія імудоном і БРС, значно переважали одержані дані в інших групах порівняння: ці показники достовірно (р<0,01 і р<0,001) відрізнялись від показників 1 і 2 підгруп відповідно. Між результатами лікування ХГКГ дітей 1 і 2 підгруп за показниками місцевого імунітету також були достовірні (p<0,001) відмінності, що вказує на вплив імудону на стан місцевого імунітету порожнини рота у дітей із ХГКГ на тлі РА.
На тлі проведеного лікування у 2 і 3 підгруппах основної групи ми спостерігали достовірний ріст показників структурно-функціонального стану кісткової тканини - ШПУ, ШОУ, ІЩ, кальцію і фосфору в сироватці крови, зниження активності лужної фосфатази. Ці дані свідчать про те, що позитивний ефект був зумовлений включанням у лікувальний комплекс БРС.
Порівняльна характеристика ультразвукових показників у дітей із ХГКГ і різними формами РА виявила достовірне підвищення цих показників після проведеного лікування у дітей з більш легкою клінічною формою основного захворювання. Достовірні відмінності ШПУ, ШОУ і ІЩ після санаторно-курортного лікування були і у дітей різної статі і з різною тривалістю РА. Структурно-функціональні показники кісткової тканини у дітей з ХГКГ і тривалістю РА більше 2-х років не тільки погіршуються, але і мають менш виражену здатність до відновлення. Аналогічна закономірність була відмічена і у відношенні вмісту кальцію, фосфору, активності лужної фосфатази в сироватці крові у дітей з ХГКГ і різними формами РА.
Результати проведеного дослідження ефективності використання нового метода апаратної фізіотерапії (БРС) у дітей з ХГКГ на тлі РА свідчить про те, що вплив БРС на коміркову зону и щелепно - лицеву ділянку дозволяє ліквідувати функціональні порушення в імунній системі шляхом активації природних механізмів регуляції, та дає можливість підвищити ефективність санаторно-курортного лікування дітей, та отримати більш виражений імунокоригуючий ефект, ніж при використанні традиційного лікування.
Крім того, доступність, простота використання, відсутність ускладнень та побічної дії вказує на те, що БРС є перспективним та безпечним засобом неспеціфічної регуляції остеогенезу.
Сполучний вплив БРС і препарату імудон за даними клінічних, лабораторних і функціональних методів дослідження сприяв підвищенню ефективності лікування, що проявлялось позитивними зрушеннями з боку загального і місцевого імунного статусу, достовірно більш високим приростом ІЩ кісткової тканини (р<0,001), що поєднується з клінічним покращенням стану тканин пародонта у дітей з ХГКГ на тлі РА.
ВИСНОВКИ
В роботі вирішена актуальна задача дитячої стоматології – підвищення ефективності лікування хронічного генералізованого катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом шляхом розробки і впровадження комплексу лікувально-профілактичних заходів: санації порожнини рота з обов'язковою професійною гігієною, використання препарату імудон та призначення біорезонансної стимуляції на тлі загального застосування препаратів кальція в залежності від форми ревматоїдного артриту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАНННЯ ХРОНІЧНОГО КАТАРАЛЬНОГО ГІНГІВІТУ У ДІТЕЙ З РЕВМАТОЇДНИМ АРТРИТОМ В САНАТОРНО-КУРОРТНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок