Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дидактичні засади розвитку економічних знань вчителя у системі післядипломної педагогічної освіти

Дидактичні засади розвитку економічних знань вчителя у системі післядипломної педагогічної освіти

Назва:
Дидактичні засади розвитку економічних знань вчителя у системі післядипломної педагогічної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ТРАЧУК Тетяна Володимирівна
УДК 37.02:37.015.6:371.14
Дидактичні засади розвитку економічних знань
вчителя у системі післядипломної педагогічної освіти
13.00.09 – "Теорія навчання"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Томашевська Ірина Петрівна,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, членкор АПН України
Євдокимов Віктор Іванович,
Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди МОН України., перший проректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Коцун Борис Борисович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри теорії та методики початкового навчання.
Провідна установа Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 3 березня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.04 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: вул. Винниченка, 30, м. Луцьк, 43021.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки за адресою: вул. Винниченка, 30а, м. Луцьк, 43021.
Автореферат розіслано 3 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Петрович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні перетворення, що відбуваються в державі, спонукають до гуманізації змісту педагогічної освіти, підвищення ефективності методів викладання знань, зокрема в галузі економіки і педагогіки. Це завдання набуває особливої актуальності, оскільки за нинішніх умов рівень професійної освіти не задовольняє потреби, що відповідають віковим та індивідуальним особливостям сучасної молоді, яка приходить у вищі навчальні заклади, щоб здобувати високу кваліфікацію. Освоюючи знання і навички професії, майбутні фахівці прагнуть оволодіти широким спектром новітньої інформації і в галузі ринкових відносин. Саме тому в нинішніх умовах на часі не тільки перегляд змісту професійної підготовки особистості вчителя, а й всебічне обґрунтування і впровадження нової системи економічної та педагогічної освіти.
У Національній доктрині розвитку освіти наголошено: „Мета державної політики щодо розвитку освіти полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, виховання покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя”.
Особливого значення набуває дальший розвиток особистості вчителя, як у плані озброєння його професійно необхідними науково-технічними знаннями, так і в розкритті його гуманістичної сутності, оволодіння ним суспільно-науковими, гуманітарними та економічними знаннями. Без цього неможливе становлення людини, її здібностей, опанування нею сучасною наукою і технікою. За цих причин вимоги, які висуває суспільство до освіти, набувають мінливості та динамізму. В умовах науково-технічної революції високий у цілому рівень знань та освіти не вирішує соціально-економічних проблем. Нагромадження та швидке оновлення інформації, інтернаціоналізація та глобалізація життя сучасного суспільства призводять до того, що зміни в одній його галузі дуже швидко переносяться на інші, посилюючи їх взаємовплив та взаємозв’язок. Усе це прискорює сам ритм життя, підвищує його динамізм та інтенсивність. За таких умов отримані раніше знання швидко застарівають.
Людина, яка нині одержала кваліфікаційне свідоцтво, навіть за умови найкращої підготовки, володіє вже застарілими знаннями. Саме в епоху науково-технічного прогресу, за висловом М.Ноулза, „… часовий інтервал основних соціокультурних змін став значно коротший за термін життя окремої людини” і тому „… освіта має стати безперервною, бо згодом знання, одержані у будь-який час, почнуть застарівати швидше”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Дидактичні засади розвитку економічних знань вчителя у системі післядипломної педагогічної освіти

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок