Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функціонально-метаболічні особливості кардіо-васкулярної системи за дії різних рівнів іонізуючого випромінювання (експериментальне дослідження)

Функціонально-метаболічні особливості кардіо-васкулярної системи за дії різних рівнів іонізуючого випромінювання (експериментальне дослідження)

Назва:
Функціонально-метаболічні особливості кардіо-васкулярної системи за дії різних рівнів іонізуючого випромінювання (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ національНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Клес Оксана Володимирівна
УДК: 612.172.2.048.2:612.015.3]–084
Функціонально-метаболічні особливості кардіо-васкулярної системи за дії різних рівнів іонізуючого випромінювання (експериментальне дослідження)
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті
імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник | доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України,
заслужений діяч науки і техніки України,
Гжегоцький Мечислав Романович,
Львівський національний медичний
університет імені Данила Галицького МОЗ України,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор,
Ходоровський Георгій Іванович,
Буковинський державний медичний
університет МОЗ України, м. Чернівці,
професор кафедри фізіології
доктор медичних наук, ст.н.сп.,
Шатило Валерій Броніславович,
Інститут геронтології АМН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу клінічної фізіології та патології внутрішніх органів, завідувач відділенням терапії
Захист відбудеться “ 25 “ _червня_ 2008 р. об 11 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 52).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових стрільців, 6).
Автореферат розісланий “ 23 “_ травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Томашова С.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке застосування технологій, пов’язаних з використанням джерел іонізуючого випромінювання, зростання кількості людей, які працюють на підприємствах атомної енергетики і промисловості, актуалізують проблеми вивчення механізмів впливу радіаційного опромінення на організм людини. В останні роки велика увага приділяється дослідженню можливостей пострадіаційної адаптації міокарда, який традиційно вважали одним з найбільш радіорезистентних органів. Необхідність таких досліджень аргументується збільшенням захворюваності кардіоваскулярної системи, пов’язаної з віддаленими наслідками аварії на ЧАЕС, оскільки патогенез функціональних порушень серцево-судинної системи як при впливі високих рівнів іонізуючої радіації, так і ймовірність їх формування при дії малих доз радіації, не до кінця з’ясовані (Кузин А.М., 1991; Руднев М.И., 1994; Николенко В.Ю. и соавт., 1999; Рябухин Ю.С., 2000).
Дія іонізуючого випромінювання, як і вплив будь-якого іншого екстремального чинника, призводить до розвитку комплексу неспецифічних та специфічних пристосувальних реакцій організму. Це універсально виявляється в зміні активності регуляторних систем, функціонування кардіоваскулярної системи, як однієї з найбільш чутливих до різної природи стресорних впливів (Баевский Р.М., Иванов Г.Г., 2000). На сьогодні інформативним методом оцінки серцево-судинного гомеостазу та гомеостазу автономної нервової системи (АНС) вважається аналіз варіабельності серцевого ритму (ВСР) (Михайлов В.М., 2000; Баевский Р.М., 2001; Коркушко О.В. 1991-2007; Шатило В.Б., 2004-2007). Водночас досліджень, присвячених визначенню критеріїв оцінки стану адаптаційно-компенсаторних реакцій на основі вивчення ВСР при дії різних доз та потужності іонізуючого випромінювання, практично не проводиться. Високу чутливість до іонізуючої радіації мають кров і кровотворні клітини, тому оцінка системи периферичної крові є адекватним тестом для динамічного контролю за станом пострадіаційної адаптації. Універсальною ланкою, з якою пов’язують радіаційний ефект, є система вільнорадикальних перекисних процесів (Барабой В.А., Сутковой Д.А., 1997; Власов А.П. и соавт., 2000). Радіаційно зумовлена індукція процесів ліпопероксидації (ЛПО), згідно думки деяких авторів, може стати основою широкого спектру порушень метаболізму, що призводить до виникнення дезадаптивних станів з прискоренням розвитку атеросклеротичних проявів та бластомогенного ефекту (Лебкова Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Функціонально-метаболічні особливості кардіо-васкулярної системи за дії різних рівнів іонізуючого випромінювання (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок