Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка особистісних утворень майбутнього педагога на етапі первинної професіоналізації (на матеріалі дослідження студентів педагогічного коледжу)

Динаміка особистісних утворень майбутнього педагога на етапі первинної професіоналізації (на матеріалі дослідження студентів педагогічного коледжу)

Назва:
Динаміка особистісних утворень майбутнього педагога на етапі первинної професіоналізації (на матеріалі дослідження студентів педагогічного коледжу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
вихованця, у провідний чинник формування в останнього здатності до са
мопізнання, самовдосконалення й само перетворення


ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Дубравська Дося Михайлівна
УДК 37.025.377.8
Динаміка особистісних утворень майбутнього педагога на етапі
первинної професіоналізації
(на матеріалі дослідження студентів педагогічного коледжу)
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник – дійсний член АПН України,
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор психологічних наук,
професор Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
директор
Офіційні опоненти – член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р.Чамати, завідувач
- кандидат психологічних наук, доцент Щербан Тетяна Дмитрівна,
Мукачівський технологічний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра гуманітарних дисциплін, завідувач
Провідна установа – Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова Міністерства
освіти і науки України (м.Київ), кафедра психології
Захист відбудеться “_31_” “березня” 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ, вул.Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий “_28_” “лютого” 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Психологія особистості є тією галуззю психологічної науки, до якої висуваються з боку сучасного суспільного розвитку чи не найсерйозніші вимоги, оскільки саме із феноменом особистості, з її актуальними й потенційними можливостями безпосередньо пов’язується розв’язання широкого кола практичних завдань, в першу чергу тих, що мають місце в системі підготовки освітянських кадрів. В річищі згаданого напрямку вітчизняна психологія має значний досвід дослідження проблеми особистості та її розвитку як у теоретичному, так і прикладному, передовсім педагогічному, аспектах (К.О. Абульханова-Славська, Г.О. Балл, О.Ф. Бондаренко, М.Й. Боришевський, Л.В. Долинська, Г.С. Костюк, С.Д.Максименко, Л.М. Мітіна, Д.Ф. Ніколенко, В.Г. Панок, С.Л. Рубінштейн, В.А. Семіченко, Т.М. Титаренко, Н.В.Чепелєва, Т.Д. Щербан, Т.С. Яценко).
Натомість, аналіз літературних джерел із відповідної проблеми дозволяє констатувати, що у своїй більшості дослідження психологічних характеристик студентської молоді не виходять за межі короткотривалих фіксацій, що залишає питання щодо умов і особливостей розвитку психологічних утворень впродовж цього періоду професійної підготовки у полоні статистичних припущень чи слабко обґрунтованих теоретичних передбачень. Поміж тим, ті трансформації, що відбулися і продовжуються у суспільстві, головним чином в системі освіти, висунули низку нових проблем, розв’язання яких вимагає інших, нетрадиційних підходів, відтак і пошуку нових засобів, адекватних конкретному змістові і вагомості зазначеної проблеми, а також для успішного вирішення сьогочасних і перспективних задач освітянської галузі.
Сказане вище безпосередньо стосується і проблеми удосконалення теорії і практики підготовки спеціалістів педагогічного профілю на етапі їх первинної професіоналізації, адже в переважній більшості дослідження професійно-педагогічної підготовки базуються на вивченні психологічних умов оптимізації системи підготовки майбутніх педагогів вищої ланки освіти. Розрив у наступності системи підготовки в обох ланках освіти не може не позначатися на якості підготовки випускників, про що свідчать постійні обговорення цього питання на шпальтах психолого-педагогічної літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Динаміка особистісних утворень майбутнього педагога на етапі первинної професіоналізації (на матеріалі дослідження студентів педагогічного коледжу)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок