Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Співробітництво України з державами Співдружності Націй: проблеми становлення та розвитку

Співробітництво України з державами Співдружності Націй: проблеми становлення та розвитку

Назва:
Співробітництво України з державами Співдружності Націй: проблеми становлення та розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський Університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних в
ідносин


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІГНАТЬЄВ ПАВЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 327 [(477) + (41-44)]
Співробітництво України з державами Співдружності
Націй: проблеми становлення та розвитку
23.00.04. – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі порівняльної політології та регіонознавства в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Крижанівський Володимир Прокопович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри порівняльної політології та регіонознавства
Офіційні опоненти доктор політичних наук, професор
Перепелиця Григорій Миколайович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації
Президента України, завідувач відділом військової політики
кандидат історичних наук
Горобець Ігор Володимирович
Київський Славістичний Університет, старший викладач
Кафедри міжнародних відносин
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
 
Захист відбудеться 28 грудня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.29 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут міжнародних відносин.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 21 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каменецький М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність дослідження. У сучасних міжнародних відносинах дедалі суттєвішу роль відіграють міжнародні організації. За порівняно нетривалий час свого існування вони зарекомендували себе, з одного боку, як дійова форма співробітництва держав, з іншого – як представницький форум багатосторонньої дипломатії.
Участь України в діяльності міжнародних організацій створює сприятливі можливості для ефективної взаємодії практично з усіма державами світу. Співробітництво з цими універсальними й регіональними об’єднаннями та окремими державами, що входять до їх складу, допомагає підвищенню ролі і впливу нашої держави в світі, активізації участі у формуванні нової системи міжнародних відносин.
Одним із різновидів міжнародних організацій є Співдружність Націй, що об’єднує в собі п’ятдесят чотири держави (колишні колонії Британії), розміщені на різних континентах і островах, разом з колишньою метрополією. Використання внутрішніх зв’язків і механізмів взаємодії цього міжнародного об’єднання в інтересах розвитку стосунків з його членами може слугувати розвитку сфери зовнішніх зносин та посиленню міжнародного впливу нашої держави.
У науковому відношенні питання сучасного стану й можливих перспектив розвитку стосунків України з державами Співдружності Націй недостатньо досліджені. У нечисленних працях українських істориків, політологів і економістів, головним чином наукових статтях та доповідях на наукових конференціях, тією чи іншою мірою розглядаються лише питання розвитку двосторонніх стосунків України з окремими державами – членами Співдружності Націй. У значно численніших працях зарубіжних науковців аналізується розвиток самої Співдружності Націй як форми міжнародного об’єднання, однак стосунки цієї організації і її окремих членів з державами Східної Європи, зокрема Україною, в них практично не розглядаються. Вказані обставини зумовлюють актуальність даної дисертації як власне першого спеціального узагальнюючого дослідження означеної проблеми.
Актуальність теми дослідження визначає наукове завдання, що вирішується в дисертації: характер та перспективи співробітництва України з державами Співдружності Націй в політичній, економічній та культурній сферах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Співробітництво України з державами Співдружності Націй: проблеми становлення та розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок