Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОХІМІЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ МЕТАСОМАТИТІВ СУЩАНО-ПЕРЖАНСЬКОЇ ЗОНИ ТА ЇХ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ АКЦЕСОРНИХ МІНЕРАЛІВ (УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ)

ГЕОХІМІЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ МЕТАСОМАТИТІВ СУЩАНО-ПЕРЖАНСЬКОЇ ЗОНИ ТА ЇХ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ АКЦЕСОРНИХ МІНЕРАЛІВ (УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ)

Назва:
ГЕОХІМІЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ МЕТАСОМАТИТІВ СУЩАНО-ПЕРЖАНСЬКОЇ ЗОНИ ТА ЇХ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ АКЦЕСОРНИХ МІНЕРАЛІВ (УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
ЛАЗАРЕВА Ірина Іванівна
УДК 550.4
ГЕОХІМІЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ МЕТАСОМАТИТІВ СУЩАНО-ПЕРЖАНСЬКОЇ ЗОНИ ТА ЇХ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ АКЦЕСОРНИХ МІНЕРАЛІВ (УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ)
Спеціальність 04.00.02 – геохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мінералогії, геохімії та петрографії геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор геологічних наук, доцент
Шнюков Сергій Євгенович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, геологічний факультет, завідувач кафедри мінералогії, геохімії та петрографії.
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук
Нечаєв Сергій Валентинович,
Український державний геологорозвідувальний інститут, провідний науковий співробітник, м. Київ;
кандидат геолого-мінералогічних наук,
Мельников Володимир Степанович,
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, провідний науковий співробітник, м.Київ.
ё
Провідна установа: Інститут геохімії навколишнього середовища НАН
та МНС України, м. Київ.
Захист відбудеться “28”вересня 2006 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .203.01 при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, проспект Акад. Палладіна, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, проспект Акад. Палладіна, .
Автореферат розісланий “23” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геологічних наук Д.С. Черниш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для вибору перспективних площ та постановки першочергових пошуково-розвідувальних робіт при вивченні метасоматично-змінених порід, які зазвичай містять важливу промислову мінералізацію або розглядаються в якості важливої пошукової ознаки родовищ різних типів, необхідне надійне вирішення наступних завдань: 1) визначення їх формаційної приналежності; 2) оцінка потенційної рудоносності; 3) дослідження стадійності формування, а звідси, розподілу рудних компонентів в об’єктах; 4) встановлення джерела рудної речовини; 5) встановлення зв’язку з процесами магматизму, особливо у випадках, коли метасоматити просторово асоціюють з магматичними комплексами.
Відсутність остаточного вирішення перелічених типових проблем, особливо проблеми джерела рудної речовини, для рудоносних метасоматичних утворень Сущано-Пержанської зони (СПЗ), що просторово асоціюють з докембрійським (1,7-1,8 млрд. р.) Коростенським плутоном (КП), зумовила вибір об’єкту дослідження. Просторова наближеність та близький вік утворення обох об’єктів (1760_ млн. р.) (Щербак и др., ) у поєднанні із закономірним зниженням рудного навантаження метасоматитів, по мірі їх просторової віддаленості від КП, вказують на високу імовірність генетичного зв’язку магматичного та метасоматичного процесів. Доведення правомірності цієї гіпотези можливе шляхом поєднання всебічного аналізу широкого спектру аналітичних даних (в тому числі даних про мікроелементний склад найважливіших акцесорних мінералів — НАМ), геохімічного моделювання мікроелементного складу на різному рівні (породному та мінеральному) і порівняння модельних оцінок з концентраціями, отриманими аналітично. Актуальність даної роботи зумовлена необхідністю пошуку додаткових засобів для вирішення означених типових задач.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в період 1997-2005 р.р. в межах декількох держбюджетних науково-дослідних тем за планом науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка (програма ”Надра”): “Розробка теоретичних та апаратурно-методичних основ дослідження Українського щита з метою визначення головних етапів його розвитку, комплексної оцінки їх петрологічного складу і мінерагенічного навантаження” (№ U003159) (1997-2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГЕОХІМІЯ ПРОЦЕСІВ ФОРМУВАННЯ МЕТАСОМАТИТІВ СУЩАНО-ПЕРЖАНСЬКОЇ ЗОНИ ТА ЇХ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ АКЦЕСОРНИХ МІНЕРАЛІВ (УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок