Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
МОРОЗ ЮРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК159.922.8: 159.923.2
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Спеціальність – 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник – дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук,професор
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, директор
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології особистості
ім. П.Р. Чамати
кандидат психологічних наук, доцент
Мілєр’ян Віра Євгенівна
Національний медичний університет МОЗ України,
доцент кафедри психології і педагогіки
Провідна установа Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського МОН України, кафедра психології, м. Одеса
Захист відбудеться 2 липня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. .453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий 1 червня.2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творча активність особистості являє собою складну, багатогранну і багатофункціональну психологічну складову особистості, окремі аспекти якої досить широко вивчаються як у вітчизняній (Б.Г. Ананьєв, Г.О.Балл, Д.Б.Богоявленська, О.В.Брушлинський, Л.С.Виготський, В.М.Дружинін, Г.С.Костюк, О.Г.Костюк, С.Д.Максименко, В.О.Моляко, Я.О.Пономарьов, В.А.Роменець та ін.), так у в світовій психології (Р.Арнгейм, І.Бентлі, Дж.Гілфорд, Б.Гіделін, Ж.Годфруа, А.Дрейяр, Р.Жоллмен та ін.).
За своїм змістом і спрямованістю існуючі дослідження даного феномена можуть бути об'єднані у дві великі групи: орієнтовані на розробку загальнопсихологічної теорії творчості на основі інтеграції різноманітних емпіричних результатів дослідження творчої особи та її активності (Д.Б.Богоявленська, Л.С.Виготський, Г.С.Костюк, В.О.Моляко, Я.О.Пономарьов та ін.); генетико-психологічні, спрямовані на виявлення особливостей розвитку творчої активності учнів та їх здатності до різних видів продуктивної діяльності (Д.М.Завалішина, А.Ю.Козирьова, С.Д.Максименко, В.В.Москвіна, С.І.Науменко та ін.).
Разом із тим багато невирішених проблем психології творчості залишається в межах вікової та педагогічної психології. Відзначимо серед них питання походження, структури й розвитку творчої активності, діагностики особливостей креативності особистості на різних етапах онтогенезу, проблему педагогічного керування творчим процесом, індивідуального підходу до розвитку творчої активності та багато інших. Суттєвим моментом ми вважаємо недостатню з’ясованість дійсних психологічних механізмів, що визначають закономірності розвитку творчої активності у старших школярів, адже основний масив наукових досліджень зосереджується на етапі раннього онтогенезу (дошкільне дитинство та молодші школярі). Рання юність є по-своєму унікальним віком для дослідження творчої активності, оскільки провідні психічні перетворення цього віку мають явно виражену креативну природу.
Саме в старшому шкільному віці починає повноцінно функціонувати загальний механізм психіки, виокремлений С.Д.Максименком, а саме – опредметнення, який являє собою форму власне творчої активності.
Вищенаведене зумовлює необхідність подальшого наукового аналізу особливостей розвитку творчої активності особистості в ранньому юнацькому віці та актуальність обраної теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження входить до комплексної теми лабораторії психології навчання Інституту психології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок