Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження) / сторінка 11

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
. М.Горького).
11. Черненко Н.А. Різна чутливість недиференційованого головного мозку щурів до дії збуджуючих та гальмівних впливів // Тези науковій конференції, присвяченій 160 річчю Національного медичного університету "Історія та сучасні досягнення фізіології в Україні". –Київ, 2001. –С.105.
12. Черненко Н.А. Різна здатність щурів раннього та пізнього віку відносно формування пікротоксинового кіндлингу // Здобутки клінічної і експериментальної медицини.–Тернопіль:Укрмедкнига, 2002. –С.145-146.-(Тези XLV Міжрегіональної науково-практичної конференції).
13. Черненко Н.А., Вастьянов Р.С. Особенности электрической активности срезов гиппокампа у молодых киндлинговых крыс // Тези науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченій 175-річчю з дня народження І.М.Сєченова "І.М.Сєченов та одеська школа фізіологів". –Одеса, 2004. –С.119-121 (Внесок автора: проведені дослідження по вивченню судомної активності у молодих щурів, формулювання висновків дослідження. Реєстрація електричної активності переживаючих зрізів гіпокампу молодих та статевозрілих щурів).
АНОТАЦІЯ
Черненко Н.А. Патогенетичні механізми епілептогенезу в онтогенетичному аспекті (експериментальне дослідження). - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.04 - патологічна фізіологія. - Одеський державний медичний університет МОЗ України, Одеса, 2005.
В роботі наведені узагальнення і нове вирішення проблеми дослідження особливостей патофізіологічних механізмів епілептогенезу в ранньому постнатальному періоді. Показано, що генералізовані пентилентетразол (ПТЗ)-, пікротоксин (ПТК)- та каїнат-викликані судоми у незрілих щурів мають різну вираженість порівняно з такими судомами у дорослих щурів. При цьому, вираженість ПТЗ- і ПТК-викликаних судомних реакцій переважає у щурів 20 денного віку, а вираженість каїнат-викликаних генералізованих судом має однакову вираженість як в ранньому, так і в пізньому постнатальному періодах. Показники ЕД50 ПТЗ і ПТК відносно індукції клонічних судом у молодих щурів були в 3 рази та в 2,5 рази менше відповідних показників у дорослих щурів, показники ЕД50 ПТЗ і ПТК відносно індукції клоніко-тонічних судом у молодих щурів були в 2,8 рази та в 2,3 рази менше відповідних показників у дорослих щурів. Зазначене загалом свідчить про недосконалість системи ГАМК-ергічного гальмівного контролю в ранньому постнатальному періоді.
Зроблено висновок про те, що пошкоджувальні судомні дії на недиференційований мозок щурів в ранньому постнатальному періоді сприяють, не дивлячись на триваючі процеси диференціювання мозку і механізми пластичності, формуванню епілептичних систем в структурах мозку, що зумовлюють прискорений розвиток ПКТ кіндлінгу у дорослому віці порівняно з його формуванням у інтактних дорослих щурів.
Показано, що сформована в процесі розвитку ПТК кіндлінгу ЕпА у молодих щурів є стійкою у відношенні до дії карбамазепіну і вальпроєвої кислоти, що є важливим фактом формування “резистентності” до проводжуваного експериментального лікування.
На підставі отриманих результатів визначено, що формування судомного синдрому у щурів в ранньому постнатальному періоді має більш виражений і стійкий характер, підтверджений в умовах генералізованих, хронічних і посттравматичних судом. В цих умовах відсутні протисудомні ефекти у карбамазепіна (у меншій мірі) і вальпроєвої кислоти, що дозволяє говорити про те, що в основі стійкого характеру епілептогенезу і формування фармакологічної резистентності у щурів в ранньому постнатальному періоді може бути недостатність протиепілептичних механізмів - функціональної активності антиепілептичної системи мозку разом з активацією ендогених проепілептогених механізмів.
Ключові слова: ранній постнатальний період, гостра та хронічна епілептична активність, кіндлінг, зрізи гіпокампа.
АННОТАЦИЯ
Черненко Н.А. Патогенетические механизмы эпилептогенеза в онтогенетическом аспекте (экспериментальное исследование). - Рукопись.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок