Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження) / сторінка 8

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У всіх тварин цієї групи переважав тонічний компонент судомного нападу, у 75 % щурів генералізовані судомні напади відбувалися повторно. Надалі у щурів відмічалися незначні міоклонічні здригання, які через (5,20±0,50) год змінилися постійними міоклонічними здриганнями та скороченнями м'язів передніх кінцівок (табл. 3).
Таблиця 3
Формування каїнат-викликаної ЕС у щурів різного віку
Умови
досліду | Кількість щурів | Латентний період перших судомних
реакцій, M±m, хв | Латентний період відстрочених судомних
реакцій, M±m, год
1.6 місячні щури | 12 | 0,88±0,07 | 5,20±0,50
2. 20 денні щури | 16 | 1,12±0,08* | 3,85±0,45#
Примітки:
1. * - P<0,05 - суттєві розбіжності відносно таких показників в групі дорослих щурів (АНОВА критерій).
2. # - P<0,05 - суттєві розбіжності відносно таких показників в групі дорослих щурів (критерій Крушкал-Валіс).
Після в/шл ін'єкції КК (0,75 мкг) 20 денним щурятам, перші судомні реакції у них реєструвалися, в середньому, через (1,12±0,08) хв, що на 21 % перевищувало відповідний показник в контрольній групі тварин (P<0,05). При цьому, протягом подальших 25-50 с судомні прояви швидко трансформувалися в генералізовані клоніко-тонічні напади з втратою рівноваги і падінням на бік. У всіх молодих щурів також переважав тонічний компонент судомного нападу, у 81 % щурів генералізовані судомні напади відбувалися повторно. При цьому летальність щурят становила 56 %. Надалі у щурят, що пережили ЕС, відмічалися незначні міоклонічні здригання, які через (3,85±0,45) год змінилися постійними міоклонічними здриганнями і скороченнями м'язів передніх кінцівок. Латентний період відстрочених судом був на 26 % меншим за аналогічний показник у дорослих тварин (P<0,05). Досліди показали, що відстрочені каїнат-викликані судоми відрізнялися надзвичайною стійкістю до дії КБЗ і ВК.
В подальшому ми провели серію спостережень з метою дослідження електричної активності зрізів гіпокампа у щурів різного віку, результати яких дають підстави вважати, що основою розвитку феномену резистентності в мозку незрілих щурів в ранньому постнатальному періоді можуть бути синаптичні зміни соми пірамідних нейронів гіпокампа, що проявляються у порушенні балансу ГАМК-зумовленого гальмування і функціонального стану системи збуджуючих амінокислот, які забезпечують високу фармакологічну резистентність.
Недиференційований мозок щурів в ранньому постнатальному періоді характеризується підвищеною збудливістю пірамідних нейронів, що виявляється при ЕС колатералей Шаффера, і підвищеною чутливістю до дії ПКТ і КК, що підтверджує наше припущення про недосконалість загальних регуляторних механізмів. Ймовірно, ця закономірність носить загальний характер і виявляється в гіпокампі, в сомі пірамідних нейронів. Швидше за все, відмічені зміни в недиференційованому мозку є основними причинами формування “резистентності” до проводжуваного лікування.
Особливості розвитку посттравматичної судомної активності у молодих щурів. При огляді мозку інтактних щурят у місці нанесення ЧМТ вантажем масою 5 г виявлялися гематоми різної величини. Тверда мозкова оболонка мала перламутровий блиск, який місцями був відсутній. М'які мозкові оболонки набряклі. В речовині мозку, подалі від епіцентру ЧМТ, судини часто застійно повнокровні, частково спазмовані. В корі і підкіркових структурах відмічається розширення периваскулярних просторів, зрідка навкруги артеріальних судин зустрічаються диапедезні виходи еритроцитів.
У корі головного мозку щурят після нанесення ЧМТ вантажем масою 5 г ламінарність виражена так, як і у щурят в контрольної групи без нанесення травми. Відмічається гостре набухання нейроцитів, але без грубих порушень в структурі клітин. Вираженість стовпчатих ансамблів нечітка, у порівнянні з аналогічною морфологічною картиною в контрольних спостереженнях. Відзначаються грубі явища сателітозу. У вентральному і дорзальному гіпокампі виявлено переважання світлозабарвлених клітин зі збільшеним ядром. В нейронній популяції кори істотно зменшилася кількість нейронів з ознаками підвищеної функціональної активності та функціонального виснаження, порівняно з аналогічними контрольними показниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ЕПІЛЕПТОГЕНЕЗУ В ОНТОГЕНЕТИЧНОМУ АСПЕКТІ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок