Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності експлуатації штангових глибинно-насосних установок у вертикальних і викривлених свердловинах

Підвищення ефективності експлуатації штангових глибинно-насосних установок у вертикальних і викривлених свердловинах

Назва:
Підвищення ефективності експлуатації штангових глибинно-насосних установок у вертикальних і викривлених свердловинах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Прозур Олександр Віталійович
УДК 622. 276. 53
Підвищення ефективності експлуатації штангових глибинно-насосних установок у вертикальних і викривлених свердловинах
 
Спеціальність 05.05.12 – Машини нафтової та газової промисловості
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Малько Богдан Дмитрович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри механіки машин, декан механічного факультету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Копей Богдан Володимирович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, професор кафедри нафтогазового обладнання;
кандидат технічних наук Бучинський Мирослав Яремович, закрите акціонерне товариство “Пласт”, начальник науково-дослідницького центру, м.Полтава.
Провідна установа: ВАТ “Український нафтогазовий інститут”, м. Київ.
Захист відбудеться “ 30 „ _червня 2006р. о 1000год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “_26__” травня 2006.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Корнута О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Потреби України в сировинних і паливно-енергетичних ресурсах вимагають значного розширення буріння і видобування нафти. Одним з перспективних напрямків є буріння і експлуатація викривлених похило-направлених свердловин. Але характер профілів таких видобувних свердловин по причині наявності ділянок підвищеної кривизни і нахилу, вносить суттєві ускладнення в механізовану експлуатацію штанговими глибинно-насосними установками (ШГНУ).
На окремих ділянках свердловини з викривленням виникають великі сили притискання штанг до стінок насосно-компресорних труб (НКТ) і сили тертя, зони інтенсивного зносу штанг і труб, які приводять до появи наскрізних отворів в насосно-компресорних трубах і втрати подачі насосної установки.
Зростає, у порівнянні з вертикальними свердловинами, кількість обривів штанг, що пояснюється збільшенням сил опору і тертя на викривлених ділянках, що спричиняє, в свою чергу збільшення навантаження на штанги і їх значення в зоні тертя. Виникає необхідність у визначенні навантажень в поперечних перерізах штанг, притискуючих сил в зоні контакту штанг з насосно-компресорними трубами НКТ, сил тертя між штангами і трубами, зони інтенсивного зносу штанг труб.
Важливим фактором, який впливає на характер навантаженості і руйнування штанг є повздовжній згин колони в нижній частині при русі вниз.
Недостатньо вивчені умови руху вниз колони штанг при наявності додаткових сил опору на викривлених ділянках.
Таким чином, ускладнення пов’язані з експлуатацією викривлених свердловин, обладнаних штанговими глибинно-насосними установками є досить злободенними і їх вивчення та усунення є дуже актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках Національної програми “Нафта і газ України до 2010 року” і у відповідністю з планами науково-дослідних робіт ВАТ “Укрнафта”.
Мета роботи полягає у підвищенні ефективності експлуатації штангових глибинно-насосних установок на основі вивчення умов руху і навантаженості колони штанг у вертикальних і викривлених свердловинах.


Задачі досліджень
1 Виконати аналіз факторів, які впливають на умови роботи штангової глибинно-насосної установки, навантаженість колони насосних штанг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підвищення ефективності експлуатації штангових глибинно-насосних установок у вертикальних і викривлених свердловинах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок