Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> мінералого-гемологічні критерії оцінки якості агатів у базальтах (на прикладі рафалівського родовища)

Загрузка...

мінералого-гемологічні критерії оцінки якості агатів у базальтах (на прикладі рафалівського родовища)

Назва:
мінералого-гемологічні критерії оцінки якості агатів у базальтах (на прикладі рафалівського родовища)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
міністерство освіти і науки україни
криворізький національний університет
Ажілсон Душ Празереш Бартоломеу
УДК 553.532(477):549.514.52
мінералого-гемологічні критерії оцінки якості агатів
у базальтах (на прикладі рафалівського родовища)
Спеціальність 04.00.20 – Мінералогія, кристалографія
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата геологічних наук
Кривий Ріг – 2004


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, завідувач кафедри гемології, професор Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ | Баранов
Петро
Миколайович
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, директор Державного гемологічного центра Міністерства фінансів України, м. Київ | Індутний Володимир Васильович
кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Державного науково-дослідного гірничорудного інституту Міністерства промислової політики України, м. Кривий Ріг | грицай
Олена Юріївна
Провідна організація: Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “26” травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.04 при Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, вул. Пушкіна, 37.
З дисертаційною роботою можна ознайомиться в бібліотеці Криворізького технічного університету.
Автореферат розісланий “_22_” __квітня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геолого-мінералогічних наук,
доцент О.М. Трунін
загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РоБОТи
Актуальність теми. У загальнодержавній програмі розвитку мінерально-сировинної бази України до 2010 року вказується на реальні можливості подальшого приросту запасів і відкриття нових родовищ каменесамоцвітної сировини, що дозволить забезпечити внутрішні потреби і збільшить експортний потенціал держави.
Агат – це один з найрозповсюдженіших самоцвітів, що займає лідируючі позиції на ринку каменесамоцвітної сировини. Вони зустрічаються в кислих, середніх, основних і ультраосновних породах. Найбільш якісні агати з максимальними запасами відзначаються в базальтах. Саме цей тип родовищ є основним джерелом сировини для каменерізної та ювелірної промисловості.
В Україні відомі прояви агатів у базальтах, що використовуються не за призначенням, а разом з породами, що їх вміщують, як будівельні матеріали: щебінь, кришиво і т. д. Саме така ситуація склалася в даний час із агатами з базальтів Рафалівського родовища. Така ситуація пояснюється, на наш погляд, неадекватною методикою оцінки сировини. Прояви і родовища традиційної і, особливо, нової каменесамоцвітної сировини мають отримати оцінку, що базується на нових підходах.
У зв’язку з цим дисертаційна робота присвячена розробці мінералого-гемологічних критеріїв оцінки якості агатів у базальтах на прикладі Рафалівського родовища.
Зв’язок роботи з іншими програмами, планами й темами. Дисертаційна робота була тісно пов’язана з тематичним планом наукових досліджень за держбюджетною роботою: "Фундаментальні засади гемології і закономірності розподілу каменесамоцвітної сировини в південно-східній частині України" (номер державної реєстрації 0100U001811).
Мета і задачі досліджень. Мета роботи – встановлення гемологічних критеріїв оцінки якості агатів у базальтах на прикладі Рафалівського родовища і визначення області їх застосування в каменеобробній та ювелірній промисловості.
Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі вирішувались такі задачі: вивчення речовинного складу агатових мигдалин; виявлення мінералого-генетичних факторів формування агатів і послідовності виділення мінералів в агатових мигдалинах; визначення текстурних особливостей агатових мигдалин і виявлення закономірних взаємозв’язків між мінералогічним складом і художніми достоїнствами ювелірних виробів; апробація методу гемологічної оцінки каменесамоцвітної сировини на агатах Рафалівського родовища та видача рекомендацій з використання його на аналогічних за генезисом мінеральних утвореннях; визначення області використання агатів у каменеобробній та ювелірній промисловості; виявлення мінералогічних передумов і ознак для пошуків агатів у базальтових покривах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: мінералого-гемологічні критерії оцінки якості агатів у базальтах (на прикладі рафалівського родовища)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок