Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ СІЯНИХ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ НА ОСУШУВАНИХ ТОРФОВИХ ГРУНТАХ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ

РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ СІЯНИХ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ НА ОСУШУВАНИХ ТОРФОВИХ ГРУНТАХ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ

Назва:
РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ СІЯНИХ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ НА ОСУШУВАНИХ ТОРФОВИХ ГРУНТАХ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
САЦИК МИРОСЛАВА ІВАНІВНА
УДК: 631.615:631.585
РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ СІЯНИХ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ НА ОСУШУВАНИХ ТОРФОВИХ ГРУНТАХ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ
Спеціальність: 06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в лабораторії землеробства на осушених землях Інституту землеробства Української академії аграрних наук протягом 1997-2000 рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, професор
Вергунов Віктор Анатолійович, провідний науковий
співробітник лабораторії землеробства на осушених
землях Інституту землеробства УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук Ярмолюк Михайло
Тимофійович, головний науковий співробітник
лабораторії кормовиробництва Інституту землеробства
і тваринництва західного регіону УААН
доктор сільськогосподарських наук Маткевич
Валентин Трохимович, завідувач відділом
кормовиробництва Кіровоградської державної
сільськогосподарської дослідної станції
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет,
м. Вінниця
Захист відбудеться “ 27 ” лютого 2001 р. о 12 00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт.Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 25 ” січня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко
ВСТУП
Сучасний підхід до ведення землеробства на осушуваних грунтах гумідної зони України передбачає, насамперед, удосконалення структури посівів в напрямку розширення лучного періоду в сівозмінах. Береться до уваги й те, що багаторічні трави за врожайністю, збалансованістю поживними речовинами, екологічністю та економічністю технологій вирощування значно переважають однорічні культури. Разом з тим при беззмінному вирощуванні на одному місці з роками їх продуктивність значно знижується, що зумовлюється погіршенням поживного режиму грунту та випаданням високопродуктивних трав.
Вирощування лучних трав у сівозміні частково усуває ці недоліки, але такий спосіб потребує значні корекції не тільки технології вирощування трав, але й режиму їх скошування. Вивчення цього питання являє великий інтерес для виробництва.
Актуальність теми. Системі заходів, спрямованих на підвищення продуктивності багаторічних трав, присвячено багато досліджень, але до останнього часу залишається нез”ясованим оптимальний режим їх скошування залежно від застосовуваних мінеральних добрив, віку травостою, польового періоду в сівозміні та грунтово-кліматичних умов та деяких інших факторів, взятих як окремо, так і в їх поєднанні. Саме ці питання і були предметом досліджень дисертаційної роботи.
Зв”язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною тематики лабораторії землеробства на осушуваних землях Інституту землеробства УААН і виконана згідно з науково-технічною програмою Української академії аграрних наук на 1996-2000 роки “Ресурсозберігаюче водокористування в АПК”, № держреєстрації 0136018394.
Мета і задачі дослідження - встановити закономірності формування високої і стабільної врожайності багаторічних трав залежно від різних агрозаходів та вдосконалити технологію режиму їх скошування при збереженні екологічної збалансованості агроландшафтів у зоні осушених меліорацій.
До задач досліджень входило:
·
встановити основні параметри впливу тривалості польового періоду в сівозміні, удобрення, віку травостою на поживний режим органогенного грунту посівів багаторічних трав в умовах Полісся і Лісостепу;
· виявити як впливає режим скошування на ботанічний та біохімічний склад багаторічних трав залежно від удобрення, віку травостою та тривалості польового періоду в сівозміні;
· визначити продуктивність дво- і триукісного режиму скошування трав залежно від різних агрозаходів і грунтово-кліматичних умов;
· дати енергетичну та економічну оцінку дво- і триукісного використання багаторічних травосумішок у зв”язку з різними агрозаходами та умовами їх вирощування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ СІЯНИХ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ НА ОСУШУВАНИХ ТОРФОВИХ ГРУНТАХ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок