Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПОПЕРЕДНЬОГО ЦИКЛІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОПІР КРИХКОМУ РУЙНУВАННЮ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ

ВПЛИВ ПОПЕРЕДНЬОГО ЦИКЛІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОПІР КРИХКОМУ РУЙНУВАННЮ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ

Назва:
ВПЛИВ ПОПЕРЕДНЬОГО ЦИКЛІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОПІР КРИХКОМУ РУЙНУВАННЮ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя
Гуцайлюк
Володимир Богданович
УДК 620.178.3
ВПЛИВ ПОПЕРЕДНЬОГО ЦИКЛІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОПІР КРИХКОМУ РУЙНУВАННЮ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ
Спеціальність: 01.02.04 - Механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль - 2001Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор ЯСНІЙ Петро Володимирович, Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, завідувач кафедри матеріалознавства, м. Тернопіль.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, ЧАУСОВ Микола Георгійович, провідний науковий співробітник відділу статичної міцності і пластичності конструкційних матеріалів Інституту проблем міцності НАН України, м. Київ.
доктор технічних наук, КОГУТ Микола Степанович, Львівський аграрний університет, завідувач кафедри технології металів, м. Дубляни.
Провідна установа - Фізико-механічний інститут імені Г.В.Карпенка НАН України , відділ фізичних основ руйнування та міцності матеріалів, м. Львів.
Захист відбудеться 22 листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.01 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розісланий 20 жовтня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Шелестовський Б.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Упродовж експлуатації найбільш відповідальні високонавантажені елементи конструкцій (корпуси енергетичних та хімічних реакторів, турбіни, паропроводи, магістральні трубопроводи, посудини високого тиску) поряд із довготривалими статичними навантаженнями піддаються дії циклічного навантажування як на етапі до зародження тріщини, так і в процесі її поширення. Це може приводити до істотної зміни характеристик в'язкості руйнування матеріалів. На основі аналізу даних приведених у літературі, відомо, що попереднє циклічне пружнопластичне навантаження може збільшувати, зменшувати або не впливати на опір крихкому руйнуванню матеріалів порівняно із первісним станом.
Вплив попереднього циклічного пружнопластичного деформування на опір крихкому руйнуванню досліджували В.С.Іванова, М.А. Махутов, В.В. Панасюк, В.Т. Трощенко, В.В. Покровський, П.В. Ясній, Б.З. Марголін, Г.М. Никифорчин, Roman I., Ono Kanji, Sukedai E., Hida M., Tetelman A.та ін.
Підходи до прогнозування впливу попереднього циклічного деформування на в'язкість руйнування запропоновано у працях О.М. Романіва, В.Т. Трощенка, Б.З. Марголіна.
Відомо, що умови навантажування при вирощуванні втомної тріщини істотно впливають на статичну тріщинотривкість. Тому у нормативних документах, регламентуються умови вирощування тріщини при таких випробуваннях.
Проте як показано у працях В.Т. Трощенка і П.В. Яснія для циклічно знеміцнювальних матеріалів циклічна вўязкість руйнування для яких менша за статичну, попереднє циклічне навантаження істотно впливає на вўязкість руйнування навіть за умови дотримання вимог нормуючих документів, що повўязано з нерегулярним ростом тріщини— чергуванням інкубаційних ділянок з ділянками неперервного поширення тріщини. У працях вказаних авторів на основі модельних уявлень якісно обґрунтована і експериментально підтверджена гіпотеза щодо впливу історії навантаження на вўязкість руйнування. Однак відсутні підходи, які дозволяють кількісно описати вплив попереднього циклічного навантаження на опір крихкому руйнуванню з урахуванням нерегулярного росту тріщини.
Перспективним напрямком у цьому плані є використання локальних критеріїв руйнування, зокрема напруження сколювання. Це потребує подальшого дослідження і узагальнення впливу попереднього циклічного пружнопластичного деформування на напруження сколювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ПОПЕРЕДНЬОГО ЦИКЛІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОПІР КРИХКОМУ РУЙНУВАННЮ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок