Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розсіяння електромагнітних хвиль двоякоперіодичними магнітодіелектричними структурами

Розсіяння електромагнітних хвиль двоякоперіодичними магнітодіелектричними структурами

Назва:
Розсіяння електромагнітних хвиль двоякоперіодичними магнітодіелектричними структурами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Сидорчук Наталія Віленівна
УДК 537.874.6
Розсіяння електромагнітних хвиль
двоякоперіодичними магнітодіелектричними
структурами
01.04.03 _радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу теоретичної радіофізики (м. Харків).
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор Кириленко Анатолій Опанасович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, завідувач відділу обчислювальної електродинаміки (м. Харків);
доктор фізико-математичних наук, професор
Пєнкін Юрій Михайлович,
Національний фармацевтичний університет, завідувач кафедри інформаційних технологій (м. Харків).
Провідна установа: | Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра основ радіотехніки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 18.05.2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 15.04.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасному світі стрімко збільшується потреба в різних системах комунікації для високошвидкісної передачі даних, доступу в Інтернет, обслуговування мобільних робочих місць тощо. В результаті все більш широке поширення набувають безпровідні системи зв'язку в мікрохвильовому діапазоні і одночасно стають жорсткішими технічні вимоги, що ставляться до них. Очевидною є тенденція до зростання несучої частоти сигналів і більш жорсткого обмеження робочої смуги частот кожного каналу зв'язку. Задовольнити зростаючі потреби практики можуть повністю інтегровані приймально-передавальні системи, в яких здійснюється ефективне управління проходженням електромагнітних сигналів.
Для управління проходженням електромагнітних хвиль в мікрохвильових приладах і пристроях традиційно використовуються періодичні структури. Не дивлячись на те, що взаємодія електромагнітних хвиль з періодичними структурами привертає інтерес дослідників досить давно, структури, періодичні в двох і трьох напрямах в просторі (особливо ті, що виготовлені з діелектричних матеріалів), залишаються недостатньо дослідженими. Проте саме такі структури дають можливість ефективно управляти поширенням хвиль і сигналів і, відповідно, їх застосування представляється вельми перспективним.
Електромагнітні властивості штучних матеріалів з трансляційною симетрією, тобто з матеріальними параметрами, що періодично змінюються в просторі, істотно відрізняються від властивостей однорідних матеріалів. Чудовим є факт повної аналогії між властивостями електромагнітних хвиль в штучному матеріалі з трансляційною симетрією і властивостями хвильової функції електрона, що рухається в періодичному потенціалі кристалічних решіток у твердому тілі. Тому подібні штучні матеріали звичайно називають фотонними кристалами, якщо мова йде про оптичний діапазон довжин хвиль, або електромагнітними кристалами в мікрохвильовому діапазоні. Енергетичний спектр фотона у фотонному кристалі, аналогічний спектру електрона в реальному кристалі, наприклад, в напівпровіднику. Є зони непропускання – певні області частот, в яких неможливе вільне поширення фотона, і зони пропускання.
В даний час створення і використання штучних електромагнітних матеріалів з “забороненими частотними зонами” для поширення випромінювання є однією з галузей мікрохвильової електродинаміки, що швидко розвиваються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розсіяння електромагнітних хвиль двоякоперіодичними магнітодіелектричними структурами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок