Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції

Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції

Назва:
Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківська медична академія післядипломної освіти
Ніколенко Алла Євгенівна
УДК 616.89-02:616.72-002.77]-07-036.8
Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції
14.01.16 - Психіатрія
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2003
Дисертація є рукопис:
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Спіріна Ірина Дмитрівна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедрою психіатрії, загальної та медичної психології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Марута Наталія Олександрівна , Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, керівник відділу неврозів та пограничних станів
Доктор медичних наук, професор Голубков Олег Захарович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології
Провідна установа:
Кримський державний медичний університет ім. С. І. Георгієвського МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “21” січня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 64.609.01 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий: “20” грудня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат медичних наук, доцент Марченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ревматоїдний артрит розглядається як системне запальне захворювання сполучних тканин із переважним ураженням суглобів. До цього захворювання більш схильні жінки середнього віку, у яких воно зустрічається у 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків (Коваленко В. Н.,2002).
Велика розповсюдженість ревматоїдного артриту (РА), яка становить більш одного відсотка в різних країнах, висока враженість працездатних людей, особливо в молодому віці, швидка інвалідізація хворих обумовлюють медико-соціальну значимість вивчення цієї патології (Бенелевская Л.И.,1983; Kaarela K.,1987; Коваленко В.Н., 2000).
Більшість дослідників вважають, що ревматоїдний артрит виникає при сукупності чотирьох факторів : двох біологічних(генетична схильність до РА та імунологічний конфлікт) і двох психологічних (особистість, яка особливо підлегла агресії та стресовій ситуації з пригніченістю, відчуттям провини)(Крыжановская Н. С., Балабанова Г. М., Коршунов Н. И., 2000).
В сучасних дослідженнях доведено, що психічний стрес є однією з основних причин аутоімунних захворювань( Alexander F. і Dundar F. 1948, Вуколова Н. В.,1997), а стабілізація психічного стану приводить до позитивних зсувів у імунній системі( Серов И. В., Томилина И. В., 1995). Різні психічні травми, міжособистісні конфлікти відмічалися у 80–87% хворих на РА, як в стадії передхвороби, так і при подальшому перебігу захворювання, при цьому близько 90% пацієнтів пов'язувало початок або загострення хвороби з гострою, а 10% – з хронічною психотравмуючою ситуацією ( Саргаутите Р., 1983, Савельева М. И. ,1995,).
Психопатологічні розлади при РА включають ряд складних психопатологічних форм, до яких відносять невротичні реакції та стани, розлади особистості та неврозоподібні порушення (Вуколова Н. В. , 1998, Крыжановская Н. С., Балабанова Р. М., 2000). Пограничні психічні розлади у хворих на ревматоїдний артрит призводять до обтяження клінічних проявів захворювання, впливають на динаміку хвороби, знижують ефективність терапії та реабілітацію хворих (Цивилько М.А., Мелентьєв А.С., Коркина М.В. и соавт., 1999).
Проти існують малочисельні дослідження тривожних розладів, відношення до хвороби, внутрішньої картини хвороби, алекситімії у хворих на ревматоїдний артрит (Карелин А.А., 2000, Уланова Е.А., Григорьев Н.В., Новикова Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок