Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕРВИННОЇ ОБРОБКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ ЛЛЯНОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ КОТОНІНУ

Загрузка...

УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕРВИННОЇ ОБРОБКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ ЛЛЯНОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ КОТОНІНУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕРВИННОЇ ОБРОБКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ ЛЛЯНОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ КОТОНІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОМБРОВСЬКА ОЛЕНА ПЕТРІВНА
УДК 677.021.9
УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕРВИННОЇ ОБРОБКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ ЛЛЯНОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ КОТОНІНУ
05.18.03 – первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Коб’яков Сергій Михайлович,
Херсонський національний технічний університет, доцент кафедри переробки, стандартизації і сертифікації сировини.
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Вировець В’ячеслав Гаврилович, Інститут луб’яних культур Української академії аграрних наук, головний науковий співробітник відділу селекції і насінництва конопель;
кандидат технічних наук Ткачова Тамара Михайлівна, Київський національний університет технологій та дизайну, доцент кафедри матеріалознавства та технології переробки текстильних волокон.
Провідна установа:
Інститут сільського господарства Полісся УААН, відділ льону, м. Житомир.
 
Захист дисертації відбудеться “23” березня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському національному технічному університеті за адресою: Україна, 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корпус 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: Україна, 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
Автореферат розісланий “15”лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Сумська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом виникла гостра потреба у забезпеченні підприємств текстильної промисловості України власною сировиною. В зв’язку з необхідністю зменшити залежність від постачання імпортної бавовни важливим є питання виробництва бавовноподібного лляного волокна – котоніну, а також удосконалення та розробки нових способів і технологічного обладнання для його виробництва.
Відомо, що процес котонізації короткого лляного волокна в основному полягає в штапелюванні (вкороченні) волокна, очищенні його від костриці та розщепленні на елементарні волокна. В цілому, якщо говорити про особливості всіх відомих схем переробки лляного волокна в котонін, слід зазначити, що їх відмінність полягає в способі штапелювання волокон, а інші операції здійснюються за допомогою чесальних і стрічкових машин різних марок та модифікацій при різному їх розміщенні в технологічному ланцюжку. Однак існуючі лінії забезпечують вихід волокна, придатного для переробки за бавовняною системою прядіння, у якому волокна прядильної групи дуже відрізняються за довжиною, що не сприяє раціональному налагодженню прядильного обладнання та отриманню якісної пряжі.
Таким чином, дослідження в напрямку вдосконалення процесу штапелювання лляної сировини з метою підвищення відсотка виходу волокон прядильної групи, приблизно однакових за довжиною, яка відповідає довжині тонковолокнистої бавовни, є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень є складовою частиною науково-дослідних робіт, що проводяться кафедрою переробки, стандартизації і сертифікації сировини Херсонського національного технічного університету за темою: „Розробка ресурсозберігаючих технологій первинної переробки льону та конопель для створення екологічно чистих товарів народного вжитку”, номер державної реєстрації 0199U001229, протокол № 2 від 04.11.1998 р. та за проектом 05.06.02/000042 (5.6.12Б) договору № ДП /330-2003 від 25.07.2003 р. за темою „Нові ресурсозберігаючі технології поглибленої переробки конопель в південному регіоні з метою одержання целюлозних напівфабрикатів”, які затверджено рішенням експертної ради Міністерства освіти і науки України №197 від 01.04.2003 р. Особистий внесок автора полягає в удосконаленні процесу переробки сирцю льону у котонін і дослідженні впливу механічних операцій на якість підготовленої до котонізації сировини та кінцевого продукту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕРВИННОЇ ОБРОБКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ ЛЛЯНОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ КОТОНІНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок