Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЯРИМЕТРІЯ ЗОБРАЖЕННЯ НЕОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ'ЄКТІВ

ПОЛЯРИМЕТРІЯ ЗОБРАЖЕННЯ НЕОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ'ЄКТІВ

Назва:
ПОЛЯРИМЕТРІЯ ЗОБРАЖЕННЯ НЕОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ'ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ОПТИКИ
КРУПИЧ
Олег Миколайович
УДК 535.5:681.3, 53.082, 535.327
ПОЛЯРИМЕТРІЯ ЗОБРАЖЕННЯ НЕОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ'ЄКТІВ
01.04.05. - Оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізичної оптики Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Влох Ростислав Орестович,
Інститут фізичної оптики, заступник директора
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Ушенко Олександр Григорович,
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича,
професор кафедри кореляційної оптики
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Шовгенюк Михайло Васильович
Інститут фізики конденсованих систем НАН України (м. Львів)
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, НДІ фізики,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “ 22 ” жовтня 2002 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .071.01 при Інституті фізичної оптики за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізичної оптики за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
Автореферат розісланий 20 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фiз.-мат. наук, доцент Климiв І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В кристалооптиці на даний час сформувалась потреба в дослідженні не просто параметрів анізотропії, а їхнього розподілу в зразку. До задач такого типу можна віднести вивчення нового типу параметричних ефектів — ефектів градієнтної оптики, які індукуються не полем відповідної природи, а його градієнтом. Очевидно, що наявність градієнтів фізичних полів неминуче приведе до неоднорідного розподілу оптичних властивостей кристалічних зразків. Тому існуючі в кристалооптиці однопроменеві схеми дослідження необхідно реалізовувати в багатопроменевому варіанті — поляриметрії зображення. Проте далеко не всі однопроменеві схеми можна реалізувати в поляриметрії зображення. З другого боку, проблема відновлення тримірного розподілу напружень в прозорих об'єктах в останнє десятиліття вийшла на перший план в експериментальній механіці. В зв'язку з цим виникають нові підходи та адаптуються відомі методи, які часто називаються гібридними (розрахунково-експериментальними) методами, або методами оптичної томографії тензорного поля. Зрозумілою є складність проблеми відновлення об'ємного розподілу параметрів середовища за експериментально визначеними інтегральними характеристиками. А якщо згадати, що відновлювані величини є тензорними, то задача додатково ускладнюється, порівняно з відновленням скалярних полів. У зв'язку з цим виникла проблема розробки максимально інформативних і достатньо точних поляриметричних методів вимірювання розподілу параметрів анізотропії по перерізу зображення досліджуваного об'єкта. Існуючі в фотопружності класичні методики мають обмежені можливості як з точки зору інформативності, так і з точки зору точності. Тому в останні роки триває пошук нових, більш інформативних та точних методів вимірювання розподілу анізотропії. Ще одним важливим завданням, яке покликана виконувати поляриметрія зображення, є контроль якості оптичних елементів та приладів (поляризатори, фазові пластинки та інші компенсатори, рідкокристалічні панелі тощо) на предмет величини та однорідності поляризаційних властивостей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлена робота в значній мірі пов'язана з науковою тематикою Інституту фізичної оптики. Більшість результатів роботи була отримана в процесі виконання наступних науково-дослідних робіт: ІФО-20 “Розробка апаратних і програмних засобів з метою реалізації багатопроменевої схеми в поляризаційно-оптичних дослідженнях” (номер державної реєстрації 0195V15683); ІФО-37 “Розробка автоматизованого інфрачервоного поляриметра цілого поля зображення для визначення розподілу механічних напружень в напівпровідникових зразках” (номер державної реєстрації 0101V007216).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛЯРИМЕТРІЯ ЗОБРАЖЕННЯ НЕОДНОРІДНИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБ'ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок