Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ДЛЯ ЖІНОК В УКРАЇНІ: ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

Загрузка...

ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ДЛЯ ЖІНОК В УКРАЇНІ: ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ДЛЯ ЖІНОК В УКРАЇНІ: ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Сушкова Олена Миколаївна
УДК 070.448 “1850-2004”
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ДЛЯ ЖІНОК В УКРАЇНІ:
ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі журналістики факультету систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Бойко Алла Анатоліївна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут журналістики, професор кафедри теорії
масової комунікації
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зелінська Надія Віталіївна
Українська академія друкарства, завідувач кафедри видавничої справи
та редагування
кандидат філологічних наук
Сніцарчук Лідія Віталіївна
керівник Науково-дослідного центру періодики
Львівської наукової бібліотеки імені
В. Стефаника НАН України
Провідна установа: Національний університет
“Києво-Могилянська академія”
Захист відбудеться 21 грудня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.16 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул.. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул.. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 19 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Т.Я. Лило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми зумовлена її спрямованістю на вивчення преси для жінок у цілому як дослідження динаміки розвитку зазначеного сегмента засобів масової інформації, починаючи з середини ХІХ ст., необхідністю осмислення типологічних особливостей періодичних видань для жінок, характеристики їх моделей, вивченням теоретичних і практичних аспектів функціонування у суспільстві. У зв’язку з цим вважаємо актуальним простежити формування образу жінки на шпальтах преси для жінок середини ХІХ – початку ХХІ ст.
Масова поява та діяльність сучасних мас-медіа для жінок в Україні в 1990-ті рр. стала об’єктивним наслідком тих політичних та соціальних змін, що розпочалися в українському суспільстві у другій половині 1980-х рр. Трансформація тоталітарної системи призвела до публічного обговорення проблем статусу жінок.
Сьогодні в Україні існують елітарні видання, преса для широкого жіночого загалу, які виконують більше розважальну функцію, ніж інформаційну, а також часописи громадських жіночих організацій, що допомагають формувати зрілу громадянську позицію, активно захищають права та інтереси жінок, допомагають долати стереотипи патріархальної свідомості щодо суспільної ролі та її виховання, сприяють ширшій залученості жіночої аудиторії до усіх форм громадської активності.
Останнім часом спостерігається пожвавлений процес вивчення теорії та історії української журналістики. Певними етапами в його дослідженні стали монографії та окремі статті сучасних теоретиків та істориків української журналістики: В. Агеєвої, А. Бойко, В. Буряка, В. Владимирова, В. Габора, Н.Габор, Т. Гундорової, В. Здоровеги, Н. Зелінської, В. Іванова, В. Качкана, О. Коновця, С.Костя, І. Крупського, О. Кузнецової, В. Лизанчука, Й. Лося, І. Михайлина, М.Нечиталюка, Е. Огар, В. Передирій, О. Пономаріва, Б. Потятиника, В. Різуна, М.Романюка, О. Сербенської, Н. Сидоренко, Л. Сніцарчук, Т. Старченко, Б.Чернякова, В. Шкляра, М. Яцимірської та ін. Бойко А. Преса православної церкви в Україні 1900-1917 рр. Культура. Суспільство. Мораль. – Д.: Вид-во Дніпропетр. ун-ту, 2002; Буряк В. Поетика інформаційно-художньої свідомості. – Дніпропетровськ, 2001; Владимиров В. Історія української журналістики (1917-1997). – Луганськ, 1998; Габор Н. Прогнозування у публіцистиці та його роль у формуванні політичного обличчя України // Збірник праць Науково-дослідного центру періодики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ДЛЯ ЖІНОК В УКРАЇНІ: ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ТА КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок