Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ОСНОВИ ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ

ПРАВОВІ ОСНОВИ ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ

Назва:
ПРАВОВІ ОСНОВИ ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛУЧКОВСЬКА СВІТЛАНА ІГОРІВНА
УДК 347.73 : 351.822
ПРАВОВІ ОСНОВИ ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ
Спеціальність 12.00.07. – адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Кадькаленко Сергій Тимофійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету;
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Рябченко Олена Петрівна, Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України, начальник кафедри адміністративної діяльності органів внутрішніх справ;
кандидат юридичних наук, доцент Хома Валерій Олександрович, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, начальник кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права.
Провідна установа: Національний університет державної податкової служби України, м.Ірпінь, кафедра фінансового права.
Захист відбудеться 25 травня 2007 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „19” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Шукліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Валютний контроль залежно від виконання поставлених завдань може стимулювати чи стримувати економічний розвиток у країні та впливати на місце держави у світовому ринку. Питання правового регулювання валютних відносин і валютного контролю є предметом обговорення практиків, науковців та громадськості. Висловлюються різні думки щодо напрямків розвитку валютного контролю в Україні. Зокрема пропонується провести швидку лібералізацію валютного ринку України та правового регулювання відносин у сфері валютного контролю. У той же час відстоюється й інша думка, що хоч подібна лібералізація є необхідною, проте вона має проводитися поступово з урахуванням економічного розвитку держави та її національних інтересів.
Однією з проблем, яка постає при таких дискусіях, є проблема різних підходів до розуміння сутності валютного контролю поряд з іншими елементами валютної політики держави. Валютний контроль є складним соціальним явищем, який відноситься як до внутрішньої, так і зовнішньої політики держави. Він має власні об'єктивні закономірності, які є необхідними для врахування при плануванні заходів у цій сфері. Створення дієвого механізму валютного контролю в Україні є неможливим без дослідження теоретичних аспектів валютного контролю, вивчення досвіду інших держав у сфері організації та функціонування вказаного механізму, а також перспектив його розвитку.
Ступінь дослідження теми. Питання правового регулювання валютного контролю неодноразово розглядались в роботах з тематики валютного та банківського права, проте в той же час валютний контроль недостатньо досліджувався як окреме, цілісне явище. Певною мірою це пояснюється тим, що валютні відносини в радянські часи не мали поширення, а в якості окремих досліджень з валютного права в цілому можна назвати хіба що праці А.Б.Альтшулера, І.П.Айзенберга та деякі менш важливі за значенням в контексті даної теми дослідження праці. Розвиток валютного контролю із часів набуття незалежності України та побудови нею нової економіки відкритого типу зумовив появу в нашій країні праць з валютного права, серед яких слід назвати, у першу чергу, праці Є.О.Алісова та деяких інших авторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВІ ОСНОВИ ВАЛЮТНОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок