Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УМОВАХ ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАНЬ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УМОВАХ ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАНЬ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УМОВАХ ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Широбоков Юрій Миколайович
УДК 159.9: 355.551+355.58
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
СПІЛКУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
В УМОВАХ ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАНЬ
19.00.09 – психологія діяльності в особливих умовах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології та педагогіки Харківського військового університету, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент
полковник Ліпатов Іван Іванович
Харківський військовий університет,
начальник кафедри психології та педагогіки.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, доцент
Лактіонов Олександр Миколайович
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, декан факультету психології
кандидат психологічних наук, доцент
підполковник Сорока Анатолій Володимирович
Харківський інститут Військово - Повітряних Сил
ім. І.М.Кожедуба,
начальник кафедри гуманітарної підготовки та права
Провідна установа: | Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
кафедра загальної та інженерної психології,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “27” червня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.702.05 Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, вулиця Динамівська, 6, ауд. Д. 606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий “26” травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат філософських наук, професор | Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Зміни, що стались і відбуваються в світі на початку ХХІ століття, висувають нові вимоги до реформування Збройних Сил України. Як показує військова практика, сучасна армія повинна бути малочисельною, але високоефективною та мобільною. В цих умовах гостро стає проблема формування таких видів спілкування військовослужбовців, які б призводили до підвищення ефективності їх сумісної діяльності. Найбільшого значення вона набуває у випадках, коли діяльність військовослужбовців пов’язана із знаходженням під впливом стрес-факторів високої інтенсивності в особливих та екстремальних умовах, наприклад: участь у миротворчих операціях; ліквідація ракетно-ядерної зброї, наслідків аварій, катастроф та стихійних лих; виконання навчально-бойових завдань при проведенні навчань та ін. Дуже важливим стає питання дослідження спілкування військовослужбовців в бойових умовах та при моделюванні бойової обстановки в ході тактико-спеціальних навчань. Сучасна дійсність потребує вироблення єдиної, психологічно та педагогічно обґрунтованої системи роботи з діагностики, формування та удосконалення консолідуючого спілкування військовослужбовців в особливих умовах, яке дозволяє підвищувати ефективність їх діяльності в розрахунках та екіпажах. Праць, спеціально присвячених вивченню та формуванню консолідуючого спілкування, в сучасній психологічній літературі недостатньо, тому сама проблема залишається невирішеною: немає класифікації видів спілкування військовослужбовців в особливих умовах діяльності, відсутні чіткі уявлення про динаміку спілкування військовослужбовців в умовах тактико-спеціальних навчань, його структурні і функціональні компоненти, не розкрито зв’язок видів спілкування військовослужбовців з ефективністю їх сумісної діяльності, не визначені психолого-педагогічні умови спонтанного розвитку консолідуючого спілкування, не запропоновані ефективні способи та прийоми цілеспрямованого формування та удосконалення консолідуючого спілкування військовослужбовців. Між тим, від результативності спілкування військовослужбовців в умовах тактико-спеціальних навчань залежить ефективність рішення ними навчально-бойових завдань, що і зумовлює актуальність вирішення цієї проблеми.
Таким чином, актуальність проблеми і недостатня її розробленість зумовлюють необхідність проведення дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УМОВАХ ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок