Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПОРУШЕНЬ НЕЙРО-ГУМОРАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ В ПАТОГЕНЕЗІ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

РОЛЬ ПОРУШЕНЬ НЕЙРО-ГУМОРАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ В ПАТОГЕНЕЗІ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
РОЛЬ ПОРУШЕНЬ НЕЙРО-ГУМОРАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ В ПАТОГЕНЕЗІ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Іоффе Олена Анатоліївна
УДК 618.17-008.8-009
РОЛЬ ПОРУШЕНЬ НЕЙРО-ГУМОРАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ В ПАТОГЕНЕЗІ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.01-акушерство і гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор Грищенко
Ольга Валентинівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри перинатології та гінекології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Щербакова Валентина Василівна, завідувач кафедри акушерства і гінекології Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Луценко Наталія Степанівна, завідувач кафедри акушерства і гінекології Запорізького державного інституту удосконалення лікарів МОЗ України.
Провідна установа
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділення ендокринної гінекології.
Захист відбудеться “23” січня 2003 р. о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “23” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент О.П. Танько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Передменструальний синдром (ПМС) – найбільш розповсюджена нейроендокринна патологія, на яку страждає до 47% жінок у віці старше 30 років і понад 55% жінок старше 40 років. Таким чином, половина жіночої популяції що місяця втрачає працездатність [Ю.А.Комарова, 1992; G.M.Frye, 2000; R.E.Berlіn, 2001].
Незважаючи на велику кількість інформації про патогенетичні механізми формування окремих симптомів захворювання, єдиної концепції етіології і патогенезу ПМС не розроблено, відсутня патогенетична терапія захворювання. Відомо багато теорій патогенезу цієї патології: теорія ендогенної гормональної алергії [Е.М.Говорухина, 1987]; порушення обміну простагландинів [D.F.Horrobіn, 1983]; порушення в системі ренін-ангіотензін-альдостерон [H.R.Munday, 1981]; недостатність вітамінних і коферментних систем [C.E.Abraham, 1983]; гіперпролактинемії [U.Halbreіch, 1986]; зміни ендогенної опіоїдної активності мозку [І.Wіkander, 1998]. Усі перераховані гіпотези пояснюють у більшості випадків патофізиологічні механізми формування його окремих симптомів, що свідчить про відсутність у сучасній гінекології єдиного погляду на патогенез ПМС та лікувальну тактику.
На підставі аналізу порушень у нейроендокринній регуляції репродуктивної системи, а також виходячи зі спільності порушень у репродуктивній системі, вегето-судинній регуляції та психоемоційній сфері, можна передбачити, що ПМС є результатом патології у лімбіко-ретикулярному комплексі [Н.М.Ткаченко, 1993; K.A.Yonkers, 1997]. Будучи найбільш давнім за віком філогенетичним утворенням, лімбічна система виконує важливі інтегративні функції, забезпечуючи організму підтримку оптимального рівня обміну речовин та енергії, терморегуляції, діяльності травної, серцево-судинної, вивідної, дихальної й ендокринної систем, адекватне пристосування до умов навколишнього середовища, що змінюються [П.К. Анохін, 1975]. Розвиток ПМС пов'язаний з впливом стресу різного генезу, що веде до зриву саморегуляції. Це дозволяє розглядати ПМС як дезадаптаційний гіпоталамічний синдром, сутністю якого є ослаблення здатності організму адаптуватися до дії подразників, внаслідок чого виникають неадекватні пристосувальні реакції, формується порочне коло розладів [Н.М.Ткаченко, 1993; C.Buchpіguel, 2000]. Різноманітність клінічної симптоматики викликана залученням у патологічний процес різних ядер гіпоталамусу [D.R.Rubіnow, 1995]. Патогенетична терапія ПМС повинна мати стрес-лімітуючий і синхронізуючий вплив на гіпоталамус і лімбіко-ретикулярну системи, відновлювати нейрогуморальний гомеостаз організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ ПОРУШЕНЬ НЕЙРО-ГУМОРАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ В ПАТОГЕНЕЗІ ПЕРЕДМЕНСТРУАЛЬНОГО СИНДРОМУ ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок