Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ЖАРО-ПОСУХОСТІЙКОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ І СЕЛЕКЦІЙНИХ ФОРМ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ

Загрузка...

ОНТОГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ЖАРО-ПОСУХОСТІЙКОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ І СЕЛЕКЦІЙНИХ ФОРМ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ

Назва:
ОНТОГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ЖАРО-ПОСУХОСТІЙКОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ І СЕЛЕКЦІЙНИХ ФОРМ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Феоктістов
Павло Олександрович
УДК 575.322: 632.111:58.032.3:633.11“324”
ОНТОГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ЖАРО-ПОСУХОСТІЙКОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ
СОРТІВ І СЕЛЕКЦІЙНИХ ФОРМ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі стійкості до абіотичних факторів Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН, м. Одеса
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Ляшок Анатолій Кирилович,
Селекційно-генетичний інститут – Національний
центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Косаківська Ірина Василівна, Інститут ботаніки
ім. М. Г. Холодного НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат біологічних наук
Волощук Ганна Дмитрівна, Миронівський
інститут пшениці ім. В.М. Ремесла УААН,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться “ 17 ” жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою:
03022, Київ –22, вул. Васильківська, 31/17
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ –22, вул. Васильківська, 31/17
Автореферат розіслано “ 10 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Труханов В. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах Одеської області рослини озимої пшениці в останні роки практично кожний рік страждають від високих температур та посухи. Проблема жаро-посухостійкості стає все гострішою і потребує свого вирішення невідкладно (Мусієнко, 1998, Григорюк, 1999). Глобальне потепління і низький процент реалізації потенційних можливостей сортів озимої мякої пшениці передбачають вирішення самих ключових теоретичних питань фізіології стійкості до абіотичних факторів.
Жаро-посухостійкість залежить від цілого комплексу генетично детермінованих ознак та властивостей. Крім того, навіть найбільш вирішальні для стійкості фізіологічні параметри завжди мають зональну специфіку (Шматько, 1992, Григорюк, 1992, Ceccarelli, 1996). Сучасна селекція ставить перед фізіологічними дослідженнями задачі більш широкого плану. Вважаються необхідними не тільки розробка і впровадження методів оцінки селекційного матеріалу, але й пошук шляхів можливого підвищення адаптивного потенціалу (Моргун, Григорюк 2000). Подальший прогрес у підвищенні жаро-посухостійкості можливий тільки за рахунок добору форм з високою фізіологічною стійкістю до дії стресу з обовязковим врахуванням продуктивності (Мусієнко, 1985, Шматько, 1989, Григорюк, 1996, Weber, 1994). Це неможливо без надійних експресних методів, впровадження яких передбачає доскональне вивчення фізіолого-біохімічних механізмів, які забезпечують певний рівень стійкості (Кушниренко, 1986, Жолкевич, 1989, Удовенко, Шевелуха, 1995, Dhanda, 1995).
Таким чином, актуальним в теоретичному та практичному відношенні являється вивчення фізіологічних особливостей формування жаро-посухостійкості в конкретному регіоні вирощування, врахування його агрометеорологічних умов, продуктивності культури, добір найбільш надійних методів оцінки, встановлення самих відповідальних фізіологічних механізмів стійкості.
Зв’язок з науковими програмами. Дисертаційна робота являється складовою частиною Державної програми “Теоретичні основи селекції та насінництва сільськогосподарських культур; генетичні та фізіолого-біохімічні основи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур та їх стійкості до екстремальних факторів навколишнього середовища” (реєстраційний № 03.04-МВ/32297).
Мета і задачі дослідження. Мета досліджень полягала у вивченні фізіологічних механізмів жаро-посухостійкості сортів і селекційних форм озимої м’якої пшениці для удосконалення питань методології визначення рівня стійкості стосовно кліматичних умов Одеської області.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОНТОГЕНЕТИЧНІ ЗМІНИ ЖАРО-ПОСУХОСТІЙКОСТІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОРТІВ І СЕЛЕКЦІЙНИХ ФОРМ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок