Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА СФЕРА СЕЛА ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 РР.)

СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА СФЕРА СЕЛА ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 РР.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА СФЕРА СЕЛА ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Терещенко Тетяна Вадимівна
УДК 94 (477) „1943/1950”
СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА СФЕРА СЕЛА ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 РР.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Перехрест Олександр Григорович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Король Віктор Юхимович,
Київський національний університет
культури і мистецтва,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Голиш Григорій Михайлович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
доцент кафедри історіографії, джерелознавства
та спеціальних історичних дисциплін
Провідна установа: Київський національний університет
імені Т.Г. Шевченка
Захист відбудеться „6” червня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий „4” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі державного будівництва України одним із першочергових завдань є відродження села, творення його життєздатного економічного і соціального потенціалу. Це вимагає критичного осмислення практики і досвіду минулих років і, зокрема, соціальної історії села України воєнного та повоєнного періодів.
На порядок денний сучасних суспільствознавчих досліджень висувається як суто наукова, так і моральна потреба повніше відтворити картину життя пересічної людини, в тому числі й селянина, у період відбудови. У цьому зв’язку актуальним є звернення до наукового аналізу соціально-побутової сфери села, відбудови і функціонування її галузей за специфічних історичних обставин. Це дає змогу виявити невирішені проблеми та труднощі в соціально-побутовій сфері, окреслити шляхи їх подолання, уникаючи при цьому повторення минулих помилок та прорахунків. Незадовільний розвиток соціально-побутової інфраструктури на селі, недостатнє забезпечення трудівників агропромислового комплексу впорядкованим житлом, закладами охорони здоров’я, торгівлі, побуту, освіти, культури в умовах зростання загальної освіченості й широкого розвитку соціальної інфраструктури в міських поселеннях призвели до міграції жителів із села. Розвиток агропромислового комплексу перебуває в прямій залежності від стану соціально-побутової сфери, а тому перехід до високоякісної та продуктивної праці на землі неможливий без достатнього рівня соціально-побутової інфраструктури села. Уникнення в майбутньому технократичних перегинів у розвитку економіки країни неможливе без глибокого та всебічного вивчення набутого історичного досвіду соціально-побутових змін в українському селі у 1943 – 1950 рр.
Соціальне відродження села – обов’язкова передумова подолання кризових явищ в агропромисловому комплексі, збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та вирішення проблеми продовольчого забезпечення населення України.
Актуальність теми дослідження посилюється тим, що в історичній науці ще існують упереджені оцінки багатьох аспектів соціального розвитку села воєнного та повоєнного періоду, зокрема і шляхів та темпів відновлення соціально-побутової інфраструктури, її матеріально-технічного забезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА СФЕРА СЕЛА ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В ПЕРІОД ВІДБУДОВИ (1943 – 1950 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок