Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ

Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ

Назва:
Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія внутрішніх справ України
Шеваріхін Андрій Олександрович
УДК 343.9
Адміністративно-правові проблеми
ліцензування господарської діяльності
органами внутрішніх справ
12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2003


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Національної академії внутрішніх справ України,
МВС України
Науковий керівник
Заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Голосніченко Іван Пантелійович, Національний транспортний університет, завідувач кафедри конституційного та адміністративного права (м. Київ)
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Шкарупа Віктор Костянтинович, Академія державної податкової служби України, начальник кафедри адміністративного права та адміністративної й кримінально-процесуальної діяльності (м. Ірпінь)
кандидат юридичних наук, доцент Гіжевський Володимир Казімірович, проректор Університету економіки та права “КРОК” (м. Київ)
Провідна
установа Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права, МОН України (м. Харків)
Захист відбудеться " 27 " листопада 2003 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл.Солом’янська,1)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розіслано 25.10.2003 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. Д. Лук’янчиков


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вдосконалення державного управління та приведення його у відповідність до сучасних соціально-економічних вимог є однією з обов’язкових умов розбудови суверенної і незалежної України. Політичні, економічні та соціальні процеси в державі зумовлюють приведення правових, організаційних, структурних та інших засад функціонування органів влади у відповідність до сучасних потреб суспільства. Нові вимоги ставляться і до органів внутрішніх справ України. Відповідно до Конституції України, Закону України "Про міліцію" та "Концепції розвитку системи Міністерства внутрішніх справ" органам внутрішніх справ як складовій органів виконавчої влади належить забезпечувати реалізацію наданих їм повноважень, виходячи з пріоритетності прав і свобод людини.
Органи внутрішніх справ України, реалізуючи покладені на них повноваження, здійснюють різносторонній управлінський вплив у різних аспектах суспільного життя, у тому числі у сфері громадського порядку, громадської безпеки, установленого порядку управління, господарсько-економічних відносин. Саме названі сфери суспільного життя є основою стабільності та надійності суспільства і держави, передумовою можливостей його подальшого розвитку і процвітання. Суспільні відносини у цих сферах мають бути об’єктом постійної уваги з боку всіх органів влади, з метою вчасного й ефективного запобігання негативним виявам у функціонуванні як суспільства загалом, так і його окремих складових зокрема.
Необхідність державного управлінського впливу з боку органів внутрішніх справ України на сферу господарювання, пояснюється потенційною небезпекою окремих видів господарської діяльності. У даному випадку під небезпекою мається на увазі об’єктивно існуюча можливість негативного впливу на суспільні відносини, внаслідок якого вони можуть зазнати збитків або шкоди, що погіршить їхній стан, а їхньому розвитку надасть небажаної динаміки або параметрів (характеру, темпів, форм тощо). Об’єктами, які потребують охорони, у даному випадку виступають людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека, а також суспільство загалом, держава, довкілля.
Реалізуючи управлінський вплив на сферу господарювання, держава вдається до різних адміністративних та економічних форм і методів. Це, зокрема, ліцензування, квотування, кредитування, патентування, реєстрація, сертифікація тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок