Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка економічно обгрунтованих меж підвищення якості продукції промислового призначення

Оцінка економічно обгрунтованих меж підвищення якості продукції промислового призначення

Назва:
Оцінка економічно обгрунтованих меж підвищення якості продукції промислового призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Кальцев Володимир Федорович
УДК 338.45:004.12
Оцінка економічно обгрунтованих меж підвищення якості продукції промислового призначення
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Орлов Олівер Олексійович,
Технологічний університет Поділля, завідувач кафедри економіки
доктор економічних наук, професор
Захарченко Віталій Іванович,
Одеський національний університет
Міністерства освіти та науки
України, доцент кафедри економіки та
менеджменту
Провідна організація: Інститут економіки промисловості НАН
України, відділ проблем ефективного
Використання виробничого потенціалу
(м. Донецьк).
Захист відбудеться 13.12.2001 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044,м.Одеса-44, Французький бульвар,29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044,м.Одеса-44, Французький бульвар,29.
Автореферат розісланий 12.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із найважливіших чинників економічної кризи в Україні є неконкурентоспроможність вітчизняної продукції на зовнішньому і внутрішньому ринках, яка обумовлена в першу чергу низькою якістю продукції. Основними причинами незадовільної якості продукції українських підприємств є моральна і фізична зношеність основних виробничих фондів, застаріла технологія виробництва, низька мотивація праці й недотримання технологічної і виробничої дисципліни, важкий фінансово-еко-но-міч-ний стан підприємств і відсутність коштів на відновлення виробничого апарату, несприятливий інвестиційний клімат, недосконале податкове і митне законодавство.
Сама проблема підвищення якості продукції промислового призначення характеризується багатоваріантністю як можливих напрямків підвищення якості і досяжних рівнів підвищення якості продукції кожного виду, так і альтернативністю виробничо-технічних і організаційно-економічних заходів, що забезпечують досягнення планованого рівня якості. У таких умовах підвищення якості продукції потребує від підприємств значних капітальних вкладень і визначає особливу актуальність точних оцінок економічної ефективності заходів щодо підвищення якості продукції і вибору найбільш кращого з множини альтернативних варіантів.
У сучасній економічній науці співіснують два підходи до оцінки ефективності підвищення якості продукції. Один з них розвивався в умовах командно-адміністративної системи господарювання і ґрунтувався на тезі про можливість централізованого управління процесами підвищення якості продукції і пріоритеті народногосподарських інтересів. У рамках другого підходу, характерного для економічно розвинутих країн із ринковою економікою, віддається перевага інтересам окремих суб'єктів господарювання і ринковим механізмам стимулювання підвищення якості продукції. Еволюція економічної думки йде в напрямку раціонального сполучення народногосподарського і мікроекономічного підходів до аналізованої проблеми.
У рамках обох підходів недостатньо дослідженою залишається проблема вибору оптимального рівня якості продукції й практично не вивченим є питання оцінки економічно обґрунтованих меж підвищення якості продукції як комплексної характеристики ринкової кон'юнктури, виробничо-технічних можливостей підприємств і економічних умов реалізації заходів щодо підвищення якості продукції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Оцінка економічно обгрунтованих меж підвищення якості продукції промислового призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок