Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИХЗАЛЕЖНОСТЕЙ АВАРІЙНОСТІ ГАЗОПРОВОДІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИХЗАЛЕЖНОСТЕЙ АВАРІЙНОСТІ ГАЗОПРОВОДІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИХЗАЛЕЖНОСТЕЙ АВАРІЙНОСТІ ГАЗОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,78 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНИСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
УЧИТЕЛЬ Ігор Леонідович
УДК 528.482:622
ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИХ
ЗАЛЕЖНОСТЕЙ АВАРІЙНОСТІ ГАЗОПРОВОДІВ
м. ОДЕСИ
05.24.01 - геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній морській академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор ГЛАДКИХ Ігор Іванович,
Одеська державна морська академія,
завідувач кафедри гідрографії і морської геодезії.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук ПЕРОВИЧ Левко Миколайович,
Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри інженерної геодезії та кадастру
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник МАЗНИЦЬКИЙ Анатолій Савич,
НАК "Нафтогаз" України ДК - "Укртрансгаз",
начальник відділу науково-виробничого центру діагностики.
Провідна установа:
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, кафедра інженерної геодезії, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 25.01.2002 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: ауд. 518II навч. корпусу, вул. Степана Бандери, 12, м. Львів.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: вул. Професорська, 1, м. Львів, 79013.
Автореферат розісланий 23.12.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент С. Г. Савчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних причин аварій міських газопровідних і водогінних мереж, завалення будівель, виникнення зсувів, є швидкопротікаючі деформації земної кори. Визначення й урахування різноманітних видів таких деформацій дозволяє проводити діагностування досліджуваних об'єктів з метою їхньої безпечної експлуатації. У процесі геодинамічного моніторингу і діагностування об'єктів вирішена одна з найважливіших проблем – це проблема неоднорідності геодинамічних процесів на площадкових і лінійних об'єктах газової мережі. Дану проблему розв'язано шляхом районування ризику експлуатації газопроводів у місцях їхнього розташування. Знайдені нами рішення можуть бути застосовані не тільки на ділянках розташування газових мереж але й в таких сферах господарської діяльності, як упорядкування земельного кадастру, страхування, будівництво, спостереження за геодинамікою земної кори у локальному і глобальному масштабах. Дослідження і визначення закономірностей неогеодинамічних процесів, зміна амплітуд вертикальних і горизонтальних деформацій у просторі дозволяє обгрунтувати точність геодезичних спостережень під час визначення впливу геодинамічних процесів на об'єктах газового господарства, удосконалити вимоги до якості будівництва цих об"єктів і умов їхньої експлуатації. Визначення просторових характеристик геодинамічних процесів геодезичними методами дистанційного зондування є однією з основних задач даної дисертації.
Особливе місце в даній роботі відводиться районуванню територій щодо геодинамічного ризику і визначенню характеристик швидкодіючих деформаційних процесів. Дані дослідження дозволяють підвищити точність визначення геодезичних просторових координат окремих динамічних ділянок окреслених розломами і вузлів їхнього перетину, а також виконувати оцінку напруженого стану земної кори району стихійного лиха і його типу в просторі і часі. Це дозволяє обгрунтовувати і вибирати найбільш оптимальні місця розташування газових мереж з метою їхньої безпечної експлуатації, що, безумовно, є актуальною задачею в умовах розвитку газових мереж.
Виконані в дисертації дослідження є логічним продовженням створення теорії прогнозування аварій газопроводів геодинамічної природи і районування території відповідно до їхньої геодинамічної активності. Логіка досліджень грунтується на тій підставі, що основна частка аварії газопроводів пов'язана зі швидкопротікаючими геодинамічними процесами і носить закономірний характер, що підтверджується нерівномірністю розподілу аварій у часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИХЗАЛЕЖНОСТЕЙ АВАРІЙНОСТІ ГАЗОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок