Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ особливості становлення сімей майбутніх офіцерів

ПСИХОЛОГІЧНІ особливості становлення сімей майбутніх офіцерів

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ особливості становлення сімей майбутніх офіцерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,46 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ІМЕНІ Б
ОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО


Національна академія
державної прикордонної служби УКРАЇНИ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
КОШОНЬКО ГАЛИНА АПОЛЛІНАРІЇВНА
удк: 159.922.27: 355
ПСИХОЛОГІЧНІ особливості становлення сімей майбутніх офіцерів
Спеціальність 19.00.09 -
психологія діяльності в особливих умовах
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
 
Хмельницький – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Хмельницькому національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Томчук Михайло Іванович,
Вінницький соціально-економічний інститут
Відкритого міжнародного університету
розвитку людини „Україна”,
завідувач кафедри психології, ректор інституту.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент Потапчук Євген Михайлович, Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, кафедра кримінального права, начальник кафедри.
кандидат психологічних наук, доцент Хоружий Сергій Миколайович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, факультет соціології та психології, кафедра соціальної роботи, доцент кафедри.
Провідна установа:
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, лабораторія організаційної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 4 ” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук Журавльов В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення і розвиток економічно сильної, духовно зрілої української держави, її інтеграція в європейське і світове співтовариство можливі лише за умови докорінних змін у всіх сферах суспільного життя і, в тому числі, в сфері розвитку сім’ї. Сім'я є інститутом, який створюється суспільством для задоволення різноманітних потреб його членів і виконує ряд життєво важливих функцій: виховну, господарську, емоційну, духовну, функцію соціального контролю, статеву та інші. Складна демографічна ситуація, тенденція до зниження народжуваності в Україні вимагає від держави більш уважного ставлення до молодої сім'ї, ґрунтовного вивчення актуальних проблем її становлення на сучасному етапі.
Підготовка молоді до вступу в шлюб, допомога молодій сім’ї в її становленні – найважливіші суспільно значимі завдання. Проте існуючі сьогодні проблеми в міжособистісних відносинах у шлюбі, фактори нестабільності сімей, конфлікти між молодими подружжями засвідчують про складність процесів становлення молодої сім’ї, про необхідність глибокого соціально-психологічного аналізу причин їх розпаду та нестабільного існування. Не зважаючи на наявність численних наукових праць дослідників з проблем психології сім’ї поза увагою науковців залишались поки що проблеми становлення сімей майбутніх офіцерів. Курсантська сім’я, в якій закладаються основи майбутнього нашої держави, її економічної, військової могутності та інтелектуального потенціалу, є специфічною малою групою і складає у всьому загалі молодих сімей військовослужбовців значний відсоток. Однак, як свідчить практика, саме ця категорія сімей є найбільш вразливою і схильною до внутрішньосімейних конфліктів та розпаду. Через те з кожним роком кількість розлучень у таких сім’ях зростає і за статистикою сягає біля 22%. Слід зазначити, що сім’ї курсантів вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ), молодих офіцерів знаходяться у дещо складніших умовах життєдіяльності, ніж, наприклад, студентські сім’ї, молоді сім’ї інших соціальних груп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ особливості становлення сімей майбутніх офіцерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок