Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> старообрядницькі общини Південної Бессарабії у ХІХ першій половині ХХ ст.: історико-конфесійний аспект

старообрядницькі общини Південної Бессарабії у ХІХ першій половині ХХ ст.: історико-конфесійний аспект

Назва:
старообрядницькі общини Південної Бессарабії у ХІХ першій половині ХХ ст.: історико-конфесійний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,01 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова
Федорова Алла Іванівна
УДК 94 (477):289.94 “18/19” (043.3)
старообрядницькі общини Південної Бессарабії
у ХІХ першій половині ХХ ст.:
історико-конфесійний аспект
Спеціальність 07.00.01 - історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончарук Григорій Іванович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри історії та етнографії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Мордвінцев В’ячеслав Михайлович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії Росії
доктор історичних наук, доцент
Бачинська Олена Анатоліївна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
професор кафедри історії України
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, кафедра історії України
Захист відбудеться “29” квітня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова на історичному факультеті за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “24” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Лозовський А. К.


загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. З часу прийняття незалежності в Україні відбувається розбудова національної державності, становлення демократичних принципів суспільного устрою. Особливу роль у цьому відіграє процес налагодження цивілізованих стосунків між державою та церквою. Це актуально, передусім, тому, що Україна завжди була і залишається як поліетнічною, так і поліконфесійною державою, в якій вплив релігійного фактору на різні сфери суспільно-політичного життя весь час зростає.
На території Південної Бессарабії, регіону даного дослідження, мешкають представники різних етносів та конфесій, у тому числі старообрядці. Відмітимо, що старообрядництво у дореволюційній літературі розглядалося переважно однобоко, з метою висвітлення його неправоти; в радянські часи праці зі старообрядництва мали ідеологічне забарвлення. Тому важливо дати обєктивну оцінку старообрядництву, зокрема, старообрядницьким общинам Південної Бессарабії, які потребують детального відображення. Необхідність цього полягає ще в тому, що старообрядці і зараз становлять впливову етноконфесійну групу регіону. Вони, попри тривалому періоду утисків та боротьби з ними, зуміли зберегти притаманні старообрядництву духовність та релігійний потенціал.
Ці обставини визначають актуальність обраної теми, викликаної, передусім, недостатнім висвітленням процесу формування та розвитку старообрядницьких общин Південної Бессарабії. Вирішення поставленої проблеми також є необхідним для проведення виваженої, обґрунтованої національної та релігійної як регіональної, так і урядової політики, яка базувалася б на врахуванні запитів віруючих задля запобігання будь-яких конфліктів.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету “Інтелігенція і влада: взаємодії і шляхи до порозуміння” (держреєстрація № 0103U000037) та комплексної теми кафедри “Політичні партії та громадські організації: історія і сучасність (2002-2005 рр.)” (№ 523-78).
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період від початку ХІХ ст. (масове переселення старообрядців до Південної Бессарабії, виникнення стаціонарних поселень, поява культових споруд) до середини ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: старообрядницькі общини Південної Бессарабії у ХІХ першій половині ХХ ст.: історико-конфесійний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок