Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

Загрузка...

Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі / сторінка 2

Назва:
Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Між тим, аналіз наукових праць показує, що проблема морального виховання учнів у процесі вивчення зарубіжної літератури набуває нової якості в сучасних умовах. У дослідженнях в галузі морального виховання, головним чином, ставляться проблеми морального просвітництва учнів, тоді як у процесі вивчення літератури школярі повинні отримувати не тільки знання, а й формувати моральні погляди, переконання, накопичувати досвід моральних вчинків. У деяких дослідженнях не приділяється належної уваги змісту, етико-педагогічним основам формування моральної свідомості й почуттів старшокласників у процесі вивчення художніх творів. Не завжди питання формування моральної свідомості та почуттів розглядаються з урахуванням особливостей, притаманних пізнавальній діяльності, спрямованих на формування в учнів моральних переконань. У результаті залишається не вирішеною проблема переведення системи світоглядних поглядів та переконань у систему моральної рефлексії. Звідси рівень моральної вихованості старшокласників не відповідає сучасним вимогам. Частина старшокласників однобічно або неправильно розкриває зміст моральних понять, порушує моральні норми, не відчуває потреби у самовихованні цінних моральних якостей. Тому слід зазначити, що у моральному вихованні старшокласників не повною мірою використовуються можливості літератури як навчального предмету та як виду мистецтва. Все це переконує в актуальності проблеми і визначає вибір теми дисертації: “Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі".
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дослідження виконано відповідно до тематичного плану наукових досліджень Запорізького обласного інституту післядипломної освіти (“Педагогіка і психологія формування творчої особистості”), а тема дисертації затверджена на засіданні науково-методичної ради Запорізького ОІПО (протокол № 2 від 14.04.1999) і узгоджена в раді з Координації наукових досліджень в Україні в галузі педагогіки і психології (протокол № 5 від 14.06.1999).
Мета полягає у визначенні, теоретичному обгрунтуванні й експериментальній апробації педагогічної моделі розвитку моральних якостей старшокласників засобами зарубіжної літератури.
Для реалізації поставленої мети маємо розв’язати такі завдання:
-
проаналізувати теорію і практику вирішення питання морального виховання старшокласників;
-
обгрунтувати цілісну модель прикладного дослідження з морального виховання старшокласників;
-
визначити критерії моральної вихованості учнів старшого шкільного віку;
-
розробити діагностичні методики з виявлення динаміки моральної вихованості старшокласників;
-
апробувати та довести ефективність розробленої педагогічної моделі розвитку моральних якостей старшокласників.
Об'єкт дослідження: моральне виховання старшокласників засобами зарубіжної літератури.
Предмет дослідження: зміст, форми, методи процесу морального виховання старшокласників засобами зарубіжної літератури.
Гіпотеза дослідження: ефективність процесу морального виховання старшокласників засобами зарубіжної літератури значно підвищується, якщо:
-
зміст літературного матеріалу буде добиратись за критеріями морально-естетичної значущості, емоційності, з найповнішим використанням різних засобів формування моральності особистості;
-
забезпечуватиметься система формування моральних понять та ціннісних орієнтацій;
-
вивчення літературних творів відбуватиметься на основі активних форм занять;
-
у процесі морального виховання систематично здійснюватиметься педагогічне керівництво моральним самовихованням старшокласників;
-
особистість вчителя літератури сприйматиметься як взірець єдності слова і справи, моральних переконань та поведінки;
-
буде зроблено вдалий відбір і узагальнення фактів морального та естетичного характеру, здійснюватиметься проекція цих ідеалів на сучасність, визначатиметься місце понять честі, доброти, справедливості та їх антиподів у системі моральних цінностей нашого часу.
Методи наукового дослідження:
1. Теоретичні: вивчення й аналіз філософської, психолого-педагогічної та методичної літератури з теми дослідження; теоретичний аналіз діючих програм та підручників із зарубіжної літератури з метою виявлення в них морального змісту; теоретичне узагальнення педагогічного досвіду.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок