Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі / сторінка 3

Назва:
Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

2. Емпіричні: констатуючий експеримент; формуючий експеримент; спостереження; бесіди з педагогами та школярами; аналіз уроків учителів; анкетування вчителів і учнів; аналіз творчих робіт учнів.
Методологічною основою дослідження є документи про українську державу, освіту і виховання (Акт проголошення незалежності України, Декларація про державний суверенітет України, Закон України про освіту, Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”); філософські положення про сутність процесу виховання як специфічної форми суспільної діяльності; концептуальні висновки щодо співвідношення біологічного і соціального у вихованні, діалектичної єдності людини і середовища, теорії і практики у формуванні особистості.
Теоретична основа дисертаційного дослідження грунтується на сучасних педагогічних концепціях виховання (І. Бех, І. Зязюн, О. Сухомлинська); результатах інноваційних міждисциплінарних досліджень, що поєднують педагогічні, психологічні й методичні аспекти виховання.
Робота над дисертацією проводилася впродовж трьох етапів. На першому етапі, підготовчому (1997-98), мав місце аналіз теоретичних положень проблеми моральної вихованості старшокласників у контексті творів зарубіжної літератури, який дав змогу зосередити увагу на здобутках вітчизняної та світової педагогіки з проблеми, що вивчалася.
На другому етапі (1998-99) проведено констатуючий експеримент та проаналізовано результати початкової діагностики експериментальної програми морального виховання на уроках і в позаурочній діяльності із зарубіжної літератури.
На третьому етапі (1999-2000) здійснювалось впровадження й перевірка запропонованої педагогічної моделі розвитку моральних якостей старшокласників у процесі вивчення художніх творів зарубіжної літератури.
Наукова новизна дослідження полягає у науковому обгрунтуванні педагогічної моделі розвитку моральних якостей старшокласників засобами зарубіжної літератури; у визначенні засобів підвищення ефективності процесу морального виховання старшокласників за допомогою запропонованих педагогічних технологій; у розробці критеріїв моральної вихованості старшокласників.
Теоретичне значення дослідження полягає у здійсненні спроби узагальнити поняття “моральне виховання” на рівні гуманітарного знання; у визначенні педагогічної сутності морально-виховного потенціалу творів зарубіжної літератури; в теоретично та експериментально обгрунтованій педагогічній моделі розвитку моральних якостей старшокласників, виявленні динаміки сформованості цих якостей у школярів старших класів.
Практичне значення дослідження полягає у розробці конкретних методичних рекомендацій з морального виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури, у визначенні ефективних засобів роботи над текстами, що забезпечує засвоєння молоддю виховного потенціалу художніх творів у загальноосвітній школі. Результати дослідження можна використовувати для конкретизації цілей, удосконалення планування й організації процесу морального виховання старшокласників під час вивчення зарубіжної літератури. Матеріали дослідження можуть бути використані вчителями загальноосвітніх шкіл, студентами вищих навчальних закладів, Інститутом удосконалення вчителів під час проведення курсів для вчителів зарубіжної літератури.
Особистий внесок автора полягає в обгрунтуванні педагогічної моделі розвитку моральних якостей учнів старшого шкільного віку; у визначенні науково-методичних рекомендацій до позаурочної навчально-виховної діяльності; у розробці технологій педагогічного забезпечення формування моральних потреб особистості старшокласника.
Базою дослідження та зібрання первинної інформації були середні загальноосвітні школи № 12, 14, гімназія № 5 м. Мелітополя, середня загальноосвітня школа № 2 с. Костянтинівка.
Вірогідність результатів дослідження забезпечується теоретичною обгрунтованістю вихідних позицій, адекватних його меті й завданням, кількісним і якісним аналізом емпіричних даних, що засвідчили ефективність обраних методів впливу на процес перетворення моральних норм у регулятор поведінки старшокласників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок