Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

Загрузка...

Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі / сторінка 6

Назва:
Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Ця програма складена з урахуванням розподілу учнів на умовні групи. До першої ми відносимо старшокласників, знання моральних норм яких реалізуються в їх поведінці. До другої групи належать ті учні старшого шкільного віку, знання яких не завжди співпадають з їх реальною поведінкою; до третьої групи відносимо старшокласників, у яких знання не співпадають з їх поведінкою.
У процесі дослідницької роботи було встановлено, що учні, з якими цілеспрямовано і систематично проводилася робота з виховання моральних переконань і почуттів, стали на вищий ступінь моральних вчинків і моральної поведінки.
Значною мірою стимулює моральний розвиток старшокласників взаємозв'язок урочної та позаурочної роботи. Позаурочні заняття надають значних можливостей для переходу від обговорення етичних проблем до перевірки практичного засвоєння учнями моральних знань, що отримані на уроці.
Аналіз питання свідчить, що запорука успіху усієї виховної роботи з формування у старшокласників моральних переконань у процесі вивчення зарубіжної літератури - в охопленні якомога більшого числа учнів дорученнями у межах позаурочної роботи, залученні їх до цілеспрямованої, систематичної діяльності у класі і школі, поза школою.
Як показав констатуючий зріз, загальний відсоток старшокласників, які беруть участь у позаурочній роботі із зарубіжної літератури, є недостатньо високим (28 %). Проведене дослідження свідчить, що причина малого охоплення старшокласників позаурочною роботою до початку експерименту полягає у низькій моральній підготовці школярів, яка здійснюється здебільшого безсистемно, носить однобічний характер, відстає від рівня можливостей, інтересів, естетичних і духовних потреб старшокласників.
Зважаючи на цей факт, ефективність процесу морального виховання старшокласників на позаурочних заняттях із зарубіжної літератури значно підвищиться, якщо вчитель буде дотримуватись наступних умов:
- спиратиметься на позитивні вікові потреби та інтереси, що створюють "ефект актуальності";
- забезпечить емоційну насиченість занять, організує спільні колективні зусилля та переживання, що об'єднують їх учасників;
- створить в колективі атмосферу емоційно-вольової напруги, що веде до успіху;
- створить атмосферу доброзичливого взаєморозуміння.
У другому розділі дослідження “Активізація процесу морального виховання старшокласників у навчальній та позаурочній діяльності із зарубіжної літератури” розглядаються основні умови формування моральної свідомості та поведінки старшокласників на уроках та у позаурочній діяльності із зарубіжної літератури, розкривається роль міжпредметних зв’язків у формуванні моральних переконань старшокласників у процесі вивчення зарубіжної та української літератур, обгрунтовується необхідність педагогічного керівництва процесом морального самовиховання, розглядаються сучасні підходи до визначення ролі особистості вчителя зарубіжної літератури у моральному вихованні учнів старшого шкільного віку.
Одним із шляхів підвищення ефективності морального виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури є використання активних форм занять. Уроки-диспути на етичні теми значно активізують інтелектуальну та емоційну діяльності старшокласників в їх оцінці ситуації, що ставить літературного героя перед проблемою морального вибору. Форма дискусії розкриває перед вчителем природну картину становлення почуттів, світосприймання кожного учня. У такий спосіб знання перетворюються на переконання.
Не менш важлива роль у процесі навчальної та позаурочної діяльності із зарубіжної літератури в старших класах надається проведенню семінарських занять, які потребують від учнів мобілізації всіх моральних та інтелектуальних сил для того, щоб брати участь в їх роботі.
Одним з провідних факторів, що стимулює моральний розвиток старшокласників, є використання суміжних мистецтв, що підвищує можливості емоційного впливу літератури на учнів. Співставляючи твори художньої літератури з фільмами, ілюстраціями, картинами, створеними на їх основі, учні конкретніше уявляють внутрішній світ образів, ідейний задум авторів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок