Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

Загрузка...

Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі / сторінка 8

Назва:
Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Таблиця 1
Результати визначення рівня розвитку моральних якостей старшокласників (у %)
Рівні розвитку моральних якостей | Результати констатуючого зрізу | Результати формуючого експерименту
в експериментальних класах | в контрольних класах
Високий | 3 | 43 | 30
Середній | 28 | 51 | 48
Низький | 69 | 6 | 22
Отже, підсумкові дані математичної обробки результатів дослідження підтвердили ефективність запропонованої педагогічної моделі розвитку моральних якостей старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури.
Експериментально доведено, що підвищенню рівня моральної вихованості старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури сприяє правильна організація педагогічного керівництва процесом самовиховання учнів. Роль вчителя у педагогічному керівництві самовихованням учнів - це роль порадника та наставника. Не вдаючись до категоричних розпоряджень та наказів, не ставлячи авторитарних вимог, учитель має вміти спрямувати учнів на самовиховання, кваліфіковано порадити їх батькам, як краще організувати цю роботу за певною системою.
Бесіди з учнями і вчителями зарубіжної літератури довели, що до проведення формуючого експерименту систематично працювали над удосконаленням своїх моральних якостей в основному кращі учні, а через два роки над собою регулярно працювала більшість старшокласників, тобто 78,6% від загальної кількості школярів. Підсумовуючи додатковий матеріал, відображений у творах та анкетах, ми отримали дані, які свідчать про підвищення рівня моральної вихованості старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури та цілеспрямовану роботу над собою.
Формування морального образу старшокласника відбувається не тільки через систему виховання і навчання, а й під безпосереднім впливом особистості вчителя. Поведінка вчителя літератури, його ідейні та моральні переконання, ерудиція служать зразком для учня.
У процесі нашого дослідження було встановлено, що успіх роботи вчителів у здійсненні морального впливу на старшокласників залежить не тільки від теоретичної підготовки вчителя зарубіжної літератури, а й вміння вміло застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності. Ми переконалися із шкільної практики, що не завжди великий професіоналізм учителя сприяє успішному здійсненню виховного процесу. Вчитель, який досконально знає навчальний матеріал, але не має відповідних навичок щодо його викладання, не вміє знайти спільної мови у спілкуванні з учнями, не зможе повністю реалізувати свої можливості з морального виховання.
В основі виявлення рівня ціннісних орієнтацій вчителів були враховані дані анкетного опитування, інтерв'ю, атестації, які показали, що рівень майстерності, практичної діяльності вчителя зарубіжної літератури знаходиться у прямій залежності від його моральних якостей та переконань.
Для підвищення ефективності роботи з морального самовиховання вчитель літератури має: 1) визначити моральні якості, через які він не може якісно виконувати свій професійній обов'язок, не має необхідного авторитету серед учнів, батьків, колег; 2) чітко усвідомити і уявити зміст якостей, які необхідні у процесі педагогічної діяльності; 3) чітко уявити форми, методи, прийоми морального самовиховання співвідносно з новими досягненнями педагогічної та психологічної науки; 4) усвідомити необхідність роботи з морального самовдосконалення, самокритично оцінювати свої моральні якості, мотиви поведінки, вчинки.
Узагальнення результатів дослідження дає підстави для наступних висновків:
1.
На основі теоретико-методологічного аналізу проблеми морального виховання старшокласників обгрунтовано педагогічну сутність процесу морального виховання особистості, яка полягає у цілеспрямованій динамічній взаємодії вихователя і вихованця, у ході якої в різноманітних видах діяльності здійснюється самореалізація, самоствердження вихованця, формується його особистість. Обгрунтування специфіки морального виховання старшокласників засобами зарубіжної літератури засвідчило необхідність взаємозв’язку філософського, психологічного, педагогічного аспектів у дослідженій проблемі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моральне виховання старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок