Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПРОЦЕСУ ОДНОСТОРОННЬОГО ЗВАРЮВАННЯ ТРУБ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНИТНОГО ПОЛЯ ЗВАРЮВАЛЬНОГО СТРУМУ

РОЗРОБКА ПРОЦЕСУ ОДНОСТОРОННЬОГО ЗВАРЮВАННЯ ТРУБ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНИТНОГО ПОЛЯ ЗВАРЮВАЛЬНОГО СТРУМУ

Назва:
РОЗРОБКА ПРОЦЕСУ ОДНОСТОРОННЬОГО ЗВАРЮВАННЯ ТРУБ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНИТНОГО ПОЛЯ ЗВАРЮВАЛЬНОГО СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЩЕТИНІН СЕРГІЙ ВIКТОРОВИЧ
УДК 621.791.753.042.5 (043.3)
РОЗРОБКА ПРОЦЕСУ ОДНОСТОРОННЬОГО ЗВАРЮВАННЯ ТРУБ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНИТНОГО ПОЛЯ
ЗВАРЮВАЛЬНОГО СТРУМУ
Фах: 05.03.06.– Зварювання і споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2001 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрi “Металургiя i технологiя зварювального виробництва” при Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти та науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Чiгарьов В.В. ПДТУ, завідувач кафедрою “Металургiя і технологія зварювального виробництва”
Офіційні опоненти – Провiдна установа – доктор технічних наук, професор Розмишляєв О.Д. дакан зварювального факультету ПДТУ кандидат технічних наук, Зареченський А.В. старший науковий спiвробiтник експериментального виробництва ВАТ “ГСКТI” Національний технічний університет України “Києвський політехнічний інститут”, Кафедра зварювального виробництва
Захист відбудеться 12 квiтня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.12.052.01. при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, ПДТУ, вул.Унiверситетська 7, м. Маріуполь Донецької областi, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ПДТУ: 87500, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий 10 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор _________ Маслов В. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Україна економічно зацікавлена у транспортуванні нафти і газу через свою територію і будівництві трубопроводів. Тому розробка нових способів зварювання труб, які забезпечують зниження енергоємності, матеріалоємності і собівартості трубопроводів, є доцільною. Труба є найбільш простою конструкцією, у якої питома вага зварного шва максимальна і визначає енергоємність і матеріалоємність процесу.
Одним із енерго- і матеріалозберігаючих процесів, є одностороннє зварювання, розроблене в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона. Проте застосування одностороннього зварювання обмежене порушенням формування зворотного валика в результаті пропалів і витікання рідкого металу зі зварювальної ванни.
Актуальнiсть теми. На даний час якісне формування зварних швів при односторонньому зварюванні забезпечується за рахунок утримання рідкого металу зварювальної ванни спеціальними підкладками, флюсами, мідними і флюсомiдними подушками, поперечним магнітним полем.
Більш надійним і ефективним є поліпшення формування швів при односторонньому зварюванні за рахунок зменшення тиску дуги і спрямованих униз електромагнітних сил, під дією яких рідкий метал витікає зі зварювальної ванної. Головна роль тиску дуги й електромагнітних сил у рухові рідкого металу підтверджується залежністю від щільності струму і тим, що швидкість руху металу пропорційна квадрату сили струму. Даних про можливість регулювання формування швів при односторонньому зварюванні за рахунок електромагнітного поля зварювального струму і тиску дуги недостатньо.
У зв'язку з цим розробка нових способів одностороннього зварювання, що забезпечують поліпшення якості зворотного валика, зниження енергоємності і матеріалоємності процесу є актуальним завданням
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на основі госпдоговірної теми №1573 “Розробка устаткування та технології одностороннього зварювання труб, яка забезпечує якiсне формування зварних швів”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є оцінка впливу форми виробу і електроду на електромагнітне поле і тиск зварювальної дуги і розробка способу одностороннього зварювання газо- і нафтопровідних труб для стабілізації рівноваги сил, які діють на рідкий метал ванни, на основі моделювання і досліджень закономірностей розподілу електромагнітного поля зварювального струму і тиску зварювальної дуги, математичного модулювання температурного поля, досліджень впливу швидкості зварювання i погонної енергії на механічні властивості зварних з'єднань i формування зварних швів при зварюванні труб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПРОЦЕСУ ОДНОСТОРОННЬОГО ЗВАРЮВАННЯ ТРУБ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОМАГНИТНОГО ПОЛЯ ЗВАРЮВАЛЬНОГО СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок