Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ в УКРАЇНІ

Державне регулювання РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ в УКРАЇНІ

Назва:
Державне регулювання РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ в УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,48 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
„КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
ЗАЛЄТОВ Олександр Миколайович
УДК 336.67
 
 
 
Державне регулювання
РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ в УКРАЇНІ
Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі страхування ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
Заслужений економіст України
Барановський Олександр Іванович,
ДУ „Інститут економіки та прогнозування НАН України”,
завідувач відділу досліджень розвитку
та регулювання фінансових ринків.
Офіційні опоненти:
| доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Базилевич Віктор Дмитрович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
декан економічного факультету,
завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук
Навроцький Денис Анатолійович,
страхова компанія „AIG Україна”, андерайтер.
Захист відбудеться „12” листопада 2007 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 ДВНЗ „київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ „київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, вул. Дегтярівська. 49 г, ауд. 601.
Автореферат розісланий „11” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Поддєрьогін


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід розвинених країн свідчить, що страхування життя – це важлива галузь страхового ринку, яка забезпечує значну частину довгострокових інвестицій в національну економіку та сприяє підвищенню її конкурентоспроможності. Незважаючи на значний потенціал страхування життя для економічного розвитку країни, забезпечення більш ефективної соціальної та інвестиційної політики держави, роль ринку страхування життя в Україні на сучасному етапі залишається дуже незначною. Зокрема, в економічно розвинених країнах платежі зі страхування життя становлять близько 10% до ВВП, а в Україні цей показник за 2006 рік становив лише 0,08%. Частка платежів зі страхування життя вітчизняних страховиків в загальноєвропейських надходженнях платежів становить лише 0,02% – при тому, що в Україні проживає 7% населення Європи.
В нашій країні ще й досі неврегульовані питання підвищення фінансової надійності компаній зі страхування життя, відсутні дієві заходи з унеможливлення використання страхування життя для шахрайства та легалізації брудних грошей, а також у незавершеному стані перебуває інфраструктура цього ринку.
Вагомий внесок у дослідження теоретико-методологічних за-сад страхування життя внесли вітчизняні вчені: Т.М. Артюх, В.Д. Базилевич, К.С. Базилевич, О.І. Барановський, Н.М. Вну-кова, К.Г. Воблий, Л.В. Временко, О.О. Гаманкова, Ю.П. Гришан, М.С. Клапків, В.В. Корнєєв, С.С. Осадець, Р.В. Пікус, Т.А. Ротова, Д.П. Расшивалов, О.О. Слюсаренко, Г.М. Третякова, К.В. Шелехов, В.В. Фурман, Я.П. Шумелда, а також зарубіжні - Т.Є. Гварліані, Д.В. Демідов, С.Л. Єфімов, С.К. Заврієв, О.М. Зубєць, Є.В. Коломін, Л.А. Орланюк-Малицька, В.К. Райхер, Л.І. Рейтман, К.Є. Турбіна, О.А. Циганов, В.В. Шахов, Р.Т. Юлдашев та інші.
Водночас теорія страхування життя відстає від практики. Відсутні узагальнюючі висновки про специфічні особливості, функції та принципи страхування життя. У наукових працях вітчизняних економістів не знайшли комплексного розгляду питання передумов ефективного розвитку ринку страхування життя в Україні, а також особливості його державного регулювання.
Необхідність розв’язання зазначених проблем зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, її теоретичну і практичну значущість.
Зв'язок роботи з науковими програмами, проектами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Державне регулювання РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ в УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок