Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Локалізація ділянок зв’язування плазміногену на стрептокіназі

Локалізація ділянок зв’язування плазміногену на стрептокіназі

Назва:
Локалізація ділянок зв’язування плазміногену на стрептокіназі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О.В.ПАЛЛАДІНА
Корольчук Віктор Ігорович
УДК: 577.151.042.5
Локалізація ділянок зв’язування плазміногену на стрептокіназі
03.00.04. - Біохімія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України
Науковий керівник - доктор біологічних наук
Макогоненко Євген Митрофанович,
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,
завідувач відділу структури та функції білка.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Кібірєв Володимир Костянтинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу хімії білків;
доктор біологічних наук, професор
Стародуб Микола Федорович,
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,
завідувач відділу біохімії сенсорних та регуляторних систем.
Провідна установа – Інститут молекулярної біології та генетики НАН України
(відділ біофізики), м. Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” березня 2000 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України (01601, Київ-30, вул.Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України ( Київ, вул.Леонтовича, 9).
Автореферат розісланий “ 24 ” лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Кірсенко о.в.


Загальна характериситика роботи
Актуальність теми дослідження. Стрептокіназа (СК) - білок бактеріального походження, що продукується різними видами b-гемолітичних стрептококів. Стрептокіназа здатна активувати основний профермент системи фібринолізу плазміноген (Пг) до плазміну (Пм). Завдяки цьому стрептокіназа широко використовується в тромболітичній терапії для лікування інфаркту міокарду, легеневих емболій та інших порушень кровообігу, пов’язаних з тромбоутворенням.
На відміну від фізіологічних активаторів плазміногену, стрептокіназа не є ферментом. Активація плазміногену стрептокіназою відбувається шляхом формування комплексу, у якому плазміногеновий компонент набуває активаторної здатності Активація проферментів серинових протеїназ шляхом зв’язування з іншими білками, які не мають протеїназної активності, відома і для деяких інших проферментів системи зсідання крові, фібринолізу та білків системи компліменту, тому взаємодія стрептокіназа-плазміноген є зручною моделлю для дослідження механізмів неферментативної активації проферментів.
Особливий інтерес представляє дослідження локалізації, функціональної ролі та комплементарності амінокислотних послідовностей молекул плазміногену та стрептокінази, що беруть участь у формуванні активаторного комплексу. Показано, що шість лінійних послідовностей молекули плазміногену взаємодіють зі стрептокіназою під час утворення активаторного комплексу. Одна з ділянок - Val709-Glu724 - має провідне значення для активації плазміногену стрептокіназою, оскільки антиплазміногенове моноклональне антитіло IV-1c, яке зв’язується з цією послідовністю протеїназного домену плазміногену, здатне не тільки інгібувати активацію плазміногену стрептокіназою, але й саме здатне активувати плазміноген. Послідовність стрептокінази, комплементарну Val709-Glu724 плазміногену у комплексі Пг-СК, остаточно не встановлено.
СК як бактеріальний білок провокує утворення різноманітних антитіл в організмі людини. Значне розповсюдження стрептококових захворювань призводить до широкої “імунізації” населення, внаслідок чого антитіла до СК можна знайти у переважної більшості людей. Тромболітична терапія з використанням стрептокінази виявляється фактично повторною “імунізацією” організму людини. Дослідженнями динаміки утворення анти-СК антитіл після введення лікувальної дози СК виявлено значне зростання як кількості антитіл, так і нейтралізуючого титру в перші дні після терапії. Високий титр зберігається за різними даними від 12 до 54 місяців, що за необхідності повторної тромболітичної терапії робить неможливим застосування СК у цей період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Локалізація ділянок зв’язування плазміногену на стрептокіназі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок