Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ РЕНОВАЦІЄЮ ЇХ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ РЕНОВАЦІЄЮ ЇХ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ РЕНОВАЦІЄЮ ЇХ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ національНИЙ
автомобільно-дорожнІЙ університет
Іващенко Сергій Григорович
УДК 621.43
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ РЕНОВАЦІЄЮ ЇХ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ
Спеціальність 05.02.01 – “Матеріалознавство”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Ремонт тракторів, автомобілів та сільськогосподарських машин” Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: – доктор технічних наук, професор Скобло Тамара Семенівна, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, кафедра “Ремонт тракторів, автомобілів та сільськогосподарських машин”.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор Фролов Євген Андрійович, Українська державна академія залізничного транспорту, кафедра “Матеріалознавство та технологія виготовлення виробів транспортного призначення”.
– кандидат технічних наук, професор Білозеров Валерій Володимирович, Харківський національний технічний університет “ХПІ”, кафедра “Металознавство та термічна обробка металів”.
Провідна установа: - Державне підприємство завод ім. В.О. Малишева Міністерства промислової політики України, м. Харків
Захист відбудеться " 31 " травня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64. .01 Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий " 27 " квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., професор Кияшко І.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На думку вітчизняних та закордонних фахівців у наступні 20 років найбільш економічним та ефективним залишається дизельний двигун, який використовується у комбайнах, тракторах, автомобілях та іншій техніці.
Термін роботи таких двигунів залежить від довговічності деталей циліндро-поршневої групи і, в особливості, гільз циліндрів та поршневих кілець. В зв`язку з цим, дослідження та розробка ефективних методів відновлення гільз, підвищення їх зносостійкості, довговічності та якості – є важливою проблемою.
Стає актуальним встановити, як більш раціонально проводити реновацію спрацьованої робочої поверхні (дзеркала) гільзи циліндра, підвищити її ресурс, зменшити матеріальні та трудові витрати на технічне обслуговування при експлуатації.
Розглянуто ряд методів, які використовуються для підвищення довговічності гільз, основними з яких є: розточування спрацьованої робочої поверхні з послідуючим хонінгуванням або сумісним процесом розточування та поверхневого пластичного деформування до ремонтного розміру поршня та поршневих кілець; дугове наплавлення спрацьованої робочої поверхні або індукційне наплавлення порошковою шихтою з наступною механічною обробкою під розмір за кресленням (цей метод можливо використовувати лише для гільз зі сталі, та неможливо в разі виготовлення з чавуна); встановлення сталевої стрічки; хромування або осталення робочої поверхні та інші.
відомий метод реновації гільзи циліндра шляхом встановлення вставки з тонколистової вуглецевої сталі, яка компенсує знос. Після згину листа, відповідно внутрішньому отвору гільзи, його зварюють та запресовують. Такий метод реновації не забезпечує відповідної довговічності деталі через низьку стійкість вставки внаслідок нерівномірного її зносу. Вставка не зміцнюється і має неоднорідну твердість через присутність зварного шва.
Ефективним засобом реновації гільзи циліндра двигуна типу СМД може бути метод розточування спрацьованої робочої поверхні та встановлення (запресування) вилитої тонкостінної вставки, виготовленої зі зносостійкого легованого чавуна. Це повинно забезпечити зменшення витрат при реновації, а також – високі вимоги експлуатації до цієї деталі. Використання методу дозволить одержати гільзи, діаметр робочої поверхні яких вийшов за межі допустимих розмірів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ГІЛЬЗ ЦИЛІНДРІВ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ РЕНОВАЦІЄЮ ЇХ РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок