Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНІХ СИСТЕМ

СИНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНІХ СИСТЕМ

Назва:
СИНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНІХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
На правах рукопису
УДК 124.1:37.014.5:001.57
ЄВТОДЮК АНТОНІНА ВОЛОДИМИРІВНА
СИНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНІХ СИСТЕМ
09.00.03 — соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філософських наук
Київ — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Лутай Владлен Степанович,
Інститут вищої освіти АПН України, головний науковий співробітник відділу змісту, філософії і прогнозування вищої освіти, м.Київ
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Ожеван Микола Андрійович
Національний інститут проблем міжнародної безпеки,
при РНБО України, завідувач відділу інформаційної
безпеки та міжнародних інформаційних відносин;
доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Запорізький державний університет
Міністерства освіти та науки України,
завідувач кафедри політології та теорії управління.
Провідна установа – Національний університет імені Тараса Шевченка, м.Київ, кафедра філософії та методології науки.
Захист дисертації відбудеться “25” квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9; 9-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти, АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 22 березня 2002 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Козлакова Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається завданнями, висунутими соціальною філософією, філософією освіти, синергетикою в галузі трансформації системи освіти України у контексті нової динамічної і осучасненої освітньої парадигми, відповідної становленню нового інформаційного суспільства.
На порубіжжі тисячоліть процес ускладнення суспільств і наростання загроз розвитку людства досягнув критичної межі, що вимагає нових шляхів дослідження й осмислення феномену складного та динамічного у життєво важливих відкритих системах людського буття. В.Кремень, міністр освіти і науки України, в своїй доповіді на ІІ Всеукраїнському з'їзді працівників освіти зазначав, що розвиток у національному і світовому контекстах обумовлює значні зміни в освіті на засадах нової парадигми людського прогресу. Сутністю цього прогресу, основним виміром і разом з тим основним важелем стає розвиток особистості, власне людський розвиток, який повинен стати загальнонаціональним пріоритетом в усіх країнах світу загалом і в Україні зокрема.
Дана дисертація є спробою конкретизації шляхів модернізації освіти України відповідно до викликів ХХІ століття і вимог української державності, адже вона спрямована на дослідження становлення, розвитку та трансформації освітніх систем (як підсистем національної системи освіти) одного з варіантів складних відкритих систем у контексті синергетичної парадигми, принципи якої – динамічність, нелінійність, циклопричинність, цілісність, кооперація – виявляють себе на всіх рівнях мікро- і макросвіту й застосовуються науковцями до комплексних систем різноманітних онтологічних статусів (небіологічних, живих, соціальних). Саме це дає можливість синергетиці розкривати глибинні механізми і шляхи розвитку відкритих динамічних систем загалом і освітніх зокрема.
Сучасна Україна, наближаючись до стандартів інформаційного суспільства, повинна реалізувати свій історичний шанс і, за допомогою задекларованого пріоритетного розвитку освіти, подолати кризу суспільного розвитку. За десять років державного суверенітету вже зроблено суттєві кроки в розбудові національної системи освіти та демократизації освітянської діяльності: виконувались багато указів Президента України, реалізовувались законодавчі акти Верховної Ради та постанови Кабінету Міністрів України, які регулювали розвиток освітньої діяльності в країні, що також зазначалось у вказаній Доповіді міністра освіти і науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНЕРГЕТИЧНІ ЗАСАДИ МОДЕЛЮВАННЯ ОСВІТНІХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок