Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІНТЕГРОВАНОГО ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ

РОЗВИТОК ІНТЕГРОВАНОГО ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ

Назва:
РОЗВИТОК ІНТЕГРОВАНОГО ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,65 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БАГРІЙ Тетяна Володимирівна
УДК 631.14.633.63
РОЗВИТОК ІНТЕГРОВАНОГО ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА
В УКРАЇНІ
08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу науково-організаційного
забезпечення | Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук
ЗАЄЦЬ Олександр Семенович,
Господарська асоціація підприємств і
організацій цукрової промисловості
України “Кристал”, голова правління |
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
СТАСІНЕВИЧ Світлана Анатоліївна,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
заступник завідувача відділу ціноутворення
та кон’юнктури ринку |
Провідна установа: | Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
кафедра фінансів
Захист відбудеться 20 грудня 2005 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212).
Автореферат розісланий 18 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукор займає важливе місце серед харчових продуктів більшості країн світу, що пов’язано з його смаковими якостями, калорійністю та високим засвоюванням організмом людини. Він широко використовується у харчовій промисловості – кондитерській, хлібопекарській, консервній, спиртовій, лікеро-горілчаній, виноробній та інших галузях. Разом з тим цукор має соціально-економічне значення для розвитку людства. Нарощування обсягів його споживання на душу населення є ознакою цивілізованого розвитку національного буття в країні. Сировинною базою для виробництва цукру, як відомо, слугують в основному цукрові буряки та цукрова тростина. У коренеплодах сучасних біологічних сортів цукрових буряків міститься до 20% цукру (сахарози). З тонни при їх промисловій переробці одержують 130-160 кг цукру, до 850 кг жому та 40-60 кг меляси. Відходи цукрової промисловості – жом і меляса – належать до цінних кормів для розвитку тваринництва. До того ж, меляса широко використовується для виробництва спирту, етанолу, гліцерину, харчових дріжджів, молочної і лимонної кислоти тощо. При цьому необхідно виходити з того, що в Україні є досить сприятливі грунтово-кліматичні умови для розвитку цукробурякового виробництва як важливого чинника задоволення внутрішньодержавних потреб у цукрі та формуванні значних обсягів експортних поставок.
Проте, починаючи із середини 90-х років під впливом деструктивних процесів і посилення кризових явищ цукробурякове виробництво зазнало значних втрат. Майже наполовину скоротилась матеріально-технічна база буряківництва, набуло значного занепаду техніко-технологічне оснащення цукрових заводів, у кілька разів зменшилось забезпечення їх цукровою сировиною, порушилася система постачання агровиробничої сфери сільськогосподарськими машинами, знаряддями, насінням, пально-мастильними матеріалами, мінеральними добривами, хімічними засобами захисту рослин тощо. Різко знизилась урожайність цукрових буряків, у кілька разів зменшились їхні валові збори, що призвело до значного зниження рівня завантаження виробничих потужностей переробних підприємств сировиною. Це спричинило скорочення у 2,5-3,3 раза виробництво цукру, витіснення України із світового цукрового ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІНТЕГРОВАНОГО ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок