Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ ЯК СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА

УПРАВЛІННЯ ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ ЯК СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ ЯК СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВІЩОЇ ОСВІТИ
УДК 316.47:329.8
МЕЙТУС ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УПРАВЛІННЯ ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ
ЯК СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
член – кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут вищої освіти АПН України,
завідувач відділу соціальних проблем
вищої освіти та виховання студентської молоді.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Королько Валентин Григорович
Національний університет “Києво – Могилянська академія”, завідувач кафедри теорії і методики зв'язків із громадськістю;
кандидат філософських наук
Степаненко Віктор Петрович,
Інститут соціології НАН України, виконуючий обов’язки завідувача відділу історії, теорії та методології соціології.
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (м. Київ), відділ соціальної філософії.
Захист відбудеться “30” січня 2006 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “30” грудня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат філософських наук, доцент Горбунова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження соціально – філософських проблем управління політичними і громадськими організаціями, зокрема політичними партіями, обумовлено активним розвитком процесів демократизації суспільного життя в Україні, нагальною потребою вдосконалення політичних процесів. У розвитку і модернізації цих процесів політичні партії відіграють вирішальну роль. Багато в чому від їх ефективної діяльності залежить зростання політичної культури, розвинення демократії, громадянського суспільства тощо.
Проблема дослідження організації політичної партії і тих процесів, які лежать в основі її діяльності, набувають особливої актуальності при збільшенні ролі партії в політичному житті суспільства. В Україні вплив політичних партій поступово зростає в зв'язку, по-перше, з конституційною реформою і обранням Верховної Ради за партійними списками, що змінює принципи формування законодавчої гілки влади, по-друге, з очікуваним посиленням ролі партій на виборах в місцеві органи влади, по-третє, з активізацією суспільної діяльності політичних партій, що визначається необхідністю організації електорату, який підтримуватиме партію не тільки на виборах, але й під час громадянських та політичних кампаній, що стали важливим чинником суспільного життя України після “помаранчевої революції”.
Оскільки управління будь-якою організацією є одним з вирішальних чинників, що забезпечують ефективність її діяльності, дослідження проблем управління політичною партією у світлі загальних досягнень теорії управління, яка сформувалася в кінці ХХ століття, стає важливим напрямком політичної науки.
Дослідженню політичних партій в різних контекстах і у зв'язку з різними аспектами політичної діяльності завжди приділялася велика увага політологами, соціологами, філософами, у минулому (А.Токвіль, М.Острогорській, Р.Арон, Р.Міхельс, М.Вебер, В.Ленін, А.Лоуэлл, Г.Моска, М.Дюверже, Ф.Хайек, С.Роккан, та інші) і сьогоденні (П.Бурдье, А.Лейпхарт, С.Ліпсет, Е.Пуфлер, В. фон Тізенгаузен, І.Уоллерстайн, С.Хантінгтон, Х.Хесс, Э.Элліс та інші). Насамперед, партії розглядалися як механізм для формування або трансформування суспільної свідомості, репрезентації інтересів суспільства в тих чи інших владних конструкціях, які сприяли б створенню демократичних систем управління державою, розбудові громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ ЯК СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок